Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 15. října 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Radnice přijímá nominace na Cenu města Zábřeh

15.10.2019 - Radnice přijímá nominace na Cenu města Zábřeh -...

Počasí

15.10.2019 - Úterý

Teplota: 21 / 14 - Oblačno

16.10.2019 - Středa

Teplota: 15 / 10 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Světoznámé šansony Edith Piaf rozezní Šumperk

22. července 2016 - 10:35

Zpět na seznam článků

Mom Amor

Není snad člověka, který by neznal jméno Edith Piaf, vlastním jménem Edith Giovanna Gassion, známá pod pseudonymem Vrabčák (La Môme Piaf). Světoznámá a obdivovaná francouzská šansoniérka způsobem interpretace svých písní prožívala na pódiích svůj život, své lásky, zklamání i radosti. Toto ztotožnění se „sama se sebou“ a vydání se „napospas“ posluchačům jí přineslo obrovskou popularitu. Oprávněně je považována za francouzskou národní ikonu, která se zapsala nesmazatelně do hudební historie.

Edith Piaf zdroj: DK

Melodie, které nestárnou aneb Láska je krásná, i když bolí. Tak by se dalo charakterizovat představení Mon Amour. To vše v podání multiinstrumentálně-pěveckého tria Esprit ve složení Markéta Mazourová, Petra Červinková a Eliška Hurábová.

Trio v průběhu svého vystoupení vystřídá celou řadu hudebních nástrojů. Uslyšíme například akordeon, klavír, saxofony, flétny, perkuse a další rytmické nástroje, samozřejmě nebude chybět krásný zpěv.

trio Esprit ve složení Markéta Mazourová, Petra Červinková a Eliška Hurábová zdroj foto: dk

Z repertoáru slavného „Vrabčáka“ nás čekají nejkrásnější šansony Můj legionář, Tři zvonky, Óda na lásku, Ničeho nelituji, Růžový život a mnohé další. Některé zazní i ve speciální úpravě - a capella. „Několik skladeb uvedeme i v češtině, ať si i diváci, kteří nerozumí francouzštině, přijdou na své. Ponoří se tak do textu, kterému by v originále třeba nerozuměli… Ať se smějí, vnímají lásku, duši písní a koncert si užívají,“ říká umělecká vedoucí tria Esprit Markéta Mazourová.

Mottem celého turné je citát samotné Edith Piaf: „Láska je vždy krásná, i když je nešťastná. Naučí vás chápat jiné.“

Edith Piaf - Mom Amor zdroj: DK

Koncert věnovaný královně šansonu Edith Piaf u příležitosti 100. výročí jejího narození, který se koná v rámci turné pod záštitou velvyslankyně České republiky ve Francii J. E. Chatardové a Francouzské alliance v České republice, uvede Dům kultury Šumperk v úterý 13. září od sedmi večer ve velkém sále.

Vstupné na sezení je v předprodeji 150 korun, v den akce 190 korun. Online rezervace ZDE

Fotogalerie

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.