Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 05. prosince 2023 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Lesníci začínají rozvážet do dětských zařízení stovky darovaných stromků

05.12.2023 - Lesníci začínají rozvážet do dětských zařízení...

Počasí

05.12.2023 - Úterý

Teplota: -1 / -3 - Sníh

06.12.2023 - Středa

Teplota: 0 / -2 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Technika na zimní údržbu silnic v kraji

15. listopadu 2022 - 09:07

Zpět na seznam článků

Je připravena

Technika na zimní údržbu silnic v kraji

Technika na zimní údržbu silnic v kraji zdroj foto: ŘSD

Ředitelství silnic a dálnic ČR spravuje zhruba sedm tisíc kilometrů dálnic a silnic I. třídy. Zimní údržbu na dálnicích zajišťují tak zvaná Střediska správy a údržby dálnic (SSÚD), jejichž působnost přesahuje hranice sousedních krajů.

Údržbu dálnic D1, D46 a částí D35 a D48 v Olomouckém a Moravskoslezském kraji provádí SSÚD Ivanovice na Hané, SSÚD Kocourovec, SSÚD Mankovice a SSÚD Ostrava. „Střediska mají na sezónu 2022/2023 k dispozici čtyřicet šest sypačů, jedenáct nakladačů, čtyři sněhové frézy a plné sklady hlásí více než osmnáct tisíc tun soli,“ uvedl tiskový mluvčí Miroslav Mazal.

Mimo SSÚD se o údržbu některých částí dálnic a silnic I. třídy starají subdodavatelské subjekty, zde krajské dělení funguje. „V rámci Olomouckého kraje je připraveno dvacet vybavených sypačů s radlicí, šest nakladačů, čtyři sněhové frézy, čtyři šípové pluhy a dva traktory s radlicí. Předem bylo naskladněno 10,1 tun soli a 120 tun inertního posypového materiálu,“ upřesnil mluvčí.

Doba od zjištění závady ve sjízdnosti vozovky do výjezdu první techniky ke zmírnění této závady nesmí překročit třicet minut (udává zákon). „Časová lhůta pro zmírnění závad ve sjízdnosti je opět legislativně stanovena (dálnice do dvou hodin, silnice v I. pořadí důležitosti do tří hodin, silnice v II. pořadí do šesti hodin, III. pořadí do dvanácti hodin),“ dodal Miroslav Mazal.

Autor: red., Miroslav Mazal, zdroj foto: ŘSD

Fotogalerie

Technika na zimní údržbu silnic v kraji    zdroj foto: ŘSD
Technika na zimní údržbu silnic v kraji    zdroj foto: ŘSD
Technika na zimní údržbu silnic v kraji    zdroj foto: ŘSD

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.