Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 06. června 2023 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Krajskou vesnicí roku jsou Čechy pod Kosířem

05.06.2023 - Krajskou vesnicí roku jsou Čechy pod Kosířem - Výhru...

Počasí

06.06.2023 - Úterý

Teplota: 17 / 14 - obcasny-Déšť

07.06.2023 - Středa

Teplota: 19 / 14 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

TěhuDAY – festival z oblasti těhotenství a porodu

19. června 2022 - 13:27

Zpět na seznam článků

Nabídne rady a novinky

TěhuDAY – festival z oblasti těhotenství a porodu

ilustrační snímek zdroj foto: tehudayarchiv

Na spoustu rad, informací, tipů a novinek z oblasti gynekologie a porodnictví se mohou těšit budoucí maminky a jejich partneři na festivalu TěhuDAY, jehož první zastávkou bude již ve středu 22. června od deseti do osmnácti olomoucké obchodní centrum Galerie Šantovka.

Na programu, který nabídne přednášky, workshopy, poradny, prezentace i obchůdky se vším, co k těhotenství, porodu a péči o dítě patří, se významně podílejí odborníci z Fakultní nemocnice Olomouc. „Hlavní myšlenkou celé akce je uspokojit všechny těhulky, maminky, které chtějí načerpat nové poznatky z oblasti gynekologie, porodnictví a zdravého životního stylu pro sebe samou, miminko i celou rodinu. Představíme proto celou řadu uznávaných osobností z řad lékařů, porodních asistentek, dul, fyzioterapeutů, odborníků přes přírodní kosmetiku a zdravé stravování,“ popisuje Gabriela Kotová z pořádající agentury Accord group.

Série přednášek, workshopů a vystoupení začne ve druhém patře galerie krátce po desáté hodině. V půlhodinových intervalech se budou střídat prezentace například o předporodních kurzech, novinkách v předporodní lékařské péči, o porodu a šestinedělí ve FN Olomouc, výživě v těhotenství a při kojení, ale také o nejnovějších metodách léčby neplodnosti, odběru pupečníkové krve nebo psychologické pomoci čerstvým maminkám. „Snažíme se těhulkám nabídnout něco nového, dát prostor inovativním pohledům na tradiční přístupy a diskutovat na aktuální témata a otázky, aby si těhulky, maminky mohly odnést praktické tipy, nápady, inspirace i konkrétní výrobky prověřené týmem odborníků v daném oboru,“ dodává Gabriela Kotová.

„Maminkám představíme nejmodernější ultrazvukový přístroj, můžeme i prakticky předvést zobrazení plodu v děloze. Bude přítomno porodní lůžko, na němž si ukážeme možnosti volby polohy při porodu. Budoucí maminky se dozví zajímavé informace také o aromaterapii při porodu nebo technikách využití tradičního mexického šátku rebozo v těhotenství, během porodu a v šestinedělí. Oblíbený je také simulátor těhotenství, na kterém si mohou vyzkoušet pocity těhotné ženy hlavně tatínci. Přímo na místě mohou zájemci využít možnosti konzultace s porodními asistentkami, nutriční terapeutkou nebo fyzioterapeutkou,“ dodává vrchní sestra Porodnicko-gynekologické kliniky FN Olomouc Vladislava Marciánová.

Vstup na akci je zdarma.

Autor: red., A. Fritscher, zdroj foto: tehuday

Fotogalerie

ilustrační snímek               zdroj foto: tehudayarchiv

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.