Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 26. února 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Na plnou verzi „Sítě“ pouze s občankou

25.02.2020 - Na plnou verzi „Sítě“ pouze s občankou - Upozorňuje...

Počasí

26.02.2020 - Středa

Teplota: 6 / 2 - prehanky-Sníh

27.02.2020 - Čtvrtek

Teplota: 4 / 1 - prehanky-Sníh

Zde je místo pro Vaši reklamu

Téměř tři promile alkoholu u řidiče jsou příčinou demolice sloupu v Oskavě

19. srpna 2013 - 10:34

Zpět na seznam článků

Dezorientovaného řidiče našel náhodný občan

Téměř tři promile alkoholu u řidiče jsou příčinou demolice sloupu v Oskavě

DN Oskava zdroj foto:PČR

V neděli krátce před třetí hodinou ranní došlo v Oskavě na Šumpersku k dopravní nehodě osobního vozidla Škoda Fabia. Z prvotního šetření vyplývá, že třiadvacetiletý řidič, který jel od Bedřichova na Libinu.

Při projíždění mírné levotočivé zatáčky, pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem a vyjel vpravo mimo vozovku. Narazil do živého plotu a následně do dřevěného sloupu veřejného osvětlení s betonovou patkou, který vyvrátil. Sloup spadl napříč komunikace. Následkem toho došlo ke stržení drátů elektrického vedení.

DN Oskava

Dezorientovaného řidiče, který se pohyboval kolem vozu, našel náhodný občan. Okamžitě přivolal lékařskou pomoc a nehodu oznámil. „Podle lékařské zprávy utrpěl řidič při lehké zranění, doba léčení nebyla zatím stanovena. Policisté u řidiče provedli dechovou zkoušku, která byla pozitivní a naměřili mu 2,66 promile alkoholu v dechu. Druhou dechovou zkouškou 2,75 promile alkoholu v dechu a třetí 2,66 promile alkoholu v dechu,“ uvedla tisková mluvčí policie Olomouckého kraje Irena Urbánková. Na místě mu zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu.

DN Oskava

Prvotním šetřením na místě bylo zjištěno, že řidič nebyl pravděpodobně během jízdy připoután bezpečnostním pásem. „Hmotná škoda byla vyčíslena na 72 tisíc korun – na vozidle na 50 tisíc korun, na dřevěném sloupu na 20 tisíc korun. Na živém plotu na 2 tisíce korun,“ doplnila tisková mluvčí. Policisté nehodu nadále šetří a zjišťují všechny její okolnosti a příčiny.  

 

Autor: red.,I.Urbánková, zdroj foto:PČR

Fotogalerie

DN Oskava             zdroj foto:PČR

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.