Termální park Velké Losiny získal titul v soutěži Stavba roku
29. března 2017 - 12:21
Olomoucký kraj po dvou letech ocenil nejlepší stavby
Olomoucký kraj po dvou letech ocenil nejlepší stavby zdroj foto: OLk
V pořadí už sedmý ročník soutěže Stavba roku 2016 Olomouckého kraje zná vítěze. Hejtman Ladislav Okleštěk předal ocenění v pěti kategoriích.
Do soutěže se mohly přihlásit stavby, které byly realizovány na území Olomouckého kraje a zkolaudovány do 31. prosince loňského roku. „Jedním z cílů předávání těchto cen je seznámit veřejnost s úrovní současného stavitelství, architekturou a projektováním v kraji. Chceme touto cestou také podpořit architekty, stavební firmy a investory, kteří kvalitním způsobem mění podobu regionu,“ řekl hejtman Ladislav Okleštěk.
V kategorii Stavby určené k bydlení a rekreaci získal titul Termální park Velké Losiny, jehož autory jsou Michal Sedlář a Martin Plachý ze Secco ateliéru. Čestné uznání si odnesli Hotel Theresian a Hotel Garni.
Kategorii Stavby občanské vybavenosti a úpravy veřejných prostor ovládlo Aplikační centrum Baluo autora Miroslava Pospíšila z ateliéru – r. Čestné uznání pak dostalo Rozárium Olomouc, Kulturní dům ve Šternberku a Resort Hodolany.
Mezi Stavbami dopravními, inženýrskými a vodohospodářskými bodoval Přerov a výstavba levo i pravobřežního sběrače s napojením Dluhonic a Kozlovic. Autory jsou Ondřej Pavlík a Alexandra Hradská z Aquatis. Čestné uznání získala revitalizace trati Bludov – Jeseník a elektrizace trati Šumperk – Kouty nad Desnou.
V kategorii Stavby technologické a pro průmysl a zemědělství uspěla administrativní budova Fenix group v Jeseníku. Jejím autorem je Sting project. Čestné uznání obdržela dostavba administrativní budovy firmy Tomek a skleníky Haňovice.
Titulem v kategorii Rekonstrukce a obnova se může pyšnit projekt rekonstrukce a využití objektů zámku v Čechách pod Kosířem. Autorem je Miroslav Pospíšil z ateliéru – r, investorem pak Olomoucký kraj. Čestné uznání patří Tančírně v Račím údolí, Pevnosti poznání Olomouc a Klášteru kongregace milosrdných sester III. Řádu sv. Františka.
Porota hodnotila například architektonické vyznění díla, jeho celkový přínos, prostorové a funkční řešení a začlenění do daného prostředí. „Důležitým prvkem byla také kvalita stavebních prací, vhodnost použití stavebních materiálů nebo vstřícné řešení pro osoby s omezenou schopností pohybu a orientace," přiblížila mluvčí Kamila Navrátilová.
Autor: red., K. Navrátilová
Fotogalerie
Další články z rubriky
Podmínky užití |
Prohlášení o přístupnosti |
Reklama |
Kontakty |
Nastavení souborů Cookies
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.