Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 05. prosince 2023 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Opilá řidička narazila do údržbového vozu

04.12.2023 - Opilá řidička narazila do údržbového vozu - Kolize se...

Počasí

05.12.2023 - Úterý

Teplota: -1 / -3 - Sníh

06.12.2023 - Středa

Teplota: 0 / -2 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Tisíce orchidejí z celé planety v Olomouci

21. října 2023 - 15:25

Zpět na seznam článků

Výstava Klenoty pralesa ukáže vzácnosti včetně uníkátních "opičích orchidejí"

Tisíce orchidejí z celé planety v Olomouci

Opičí orchidej zdroj foto: VFO

 „Opičí orchideje“, jejichž květy připomínají hlavy opiček – jedna z rarit a vzácností, které jsou od soboty 21. října k vidění a k dostání na jedinečné prodejní výstavě orchidejí a tropických rostlin Klenoty pralesa ve sbírkových sklenících na Výstavišti Flora Olomouc.

Do neděle 5. listopadu si zde lidé mohou každý den od 9 do 18 hodin prohlédnout tisíce úžasných kvetoucích rostlin, včetně desítek druhů vzácných orchidejí z celého světa. „Pro letošní 2. ročník výstavy Klenoty pralesa se nám podařilo dát dohromady unikátní kolekci orchidejí, která v současnosti není jinde v České republice k vidění. Tisíce kvetoucích orchidejí do Olomouce přivezeme jak z tuzemska, tak ze zahraničí,“ popisuje zkušená pěstitelka tropických rostlin Markéta Aubrechtová.

Největším lákadlem výstavy jsou od 21. října do 5. listopadu takzvané „opičí orchideje“ neboli rod Dracula. Jejich květy připomínají tváře a hlavičky malých opiček. „V Olomouci budou k vidění vůbec poprvé. A to hned několik druhů. Tyto skutečně vzácné a bizardní orchideje si budou moci návštěvníci ve sbírkových sklenících ve Smetanových sadech dokonce i zakoupit,“ uvedla  ředitelka výstaviště Eva Fuglíčková.

Výstava Klenoty pralesa je otevřená každý den od 9 do 18 hodin a je navíc prodejní. Řadu orchidejí si tak lidé budou moci odnést i domů. „Tento rok jsme do nabídky zařadili také různé druhy voňavých orchidejí, které v každé domácnosti oslní nejen svou krásou, ale i nádhernou a pronikavou vůní,“ dodává Markéta Aubrechtová.

Další „orchidejovou raritou“ jsou takzvané „jewel orchids“ neboli „diamantové orchideje“. Jejich okrasné listy jsou protkány zlatou či stříbrnou žilnatinou. „Oproti minulé výstavě však návštěvníci uvidí hned několik druhů takzvaných diamantových orchidejí,“ vyzdvihla Markéta Aubrechtová.

V expozici je připravena také rostlina vanilky, jde totiž o liánovitou orchidej, a také pozoruhodné střevíčníky rodu Paphiopedilum kvetoucí velkými, nápadnými květy s charakteristickým bačkůrkovitým pyskem.

Na výstavě bude k vidění i královna všech orchidejí z rodu Vanda, která dokáže žít bez substrátu pouze ze vzdušné vlhkosti. „Vykvétá nádhernými květy zahrnujícími celou škálu barevných kombinací, které si člověk jen stěží dokáže představit. Na výstavě bude také mystická Vanda kvetoucí nádhernými modrými květy, které jsou v přírodě velmi vzácné a ojedinělé,“ upozorňuje Markéta Aubrechtová.

Autor: red., Michal Poláček, zdroj foto: VFO

Fotogalerie

Opičí orchidej                 zdroj foto: VFO
Diamantová orchidej        zdroj foto: VFO
Tisíce orchidejí z celé planety v Olomouci  zdroj foto: VFO
Tisíce orchidejí z celé planety v Olomouci  zdroj foto: VFO
Tisíce orchidejí z celé planety v Olomouci  zdroj foto: VFOTisíce orchidejí z celé planety v Olomouci  zdroj foto: VFO
Tisíce orchidejí z celé planety v Olomouci  zdroj foto: VFO

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.