Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 15. června 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Na tuzemský trh směřovalo přes tunu chilli papriček s pesticidy

15.06.2024 - Na tuzemský trh směřovalo přes tunu chilli papriček s...

Počasí

15.06.2024 - Sobota

Teplota: 25 / 12 - PoloJasno

16.06.2024 - Neděle

Teplota: 22 / 15 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

To je bomba! 800 závodníků je přihlášených na start Rock Point – Horská výzva 2013

31. března 2013 - 09:49

Zpět na seznam článků

Třetí ročník opět v zajetí sněhu a ledu!

Pouhý týden zbývá do startu prvního závodu, který se uskuteční ve dnech 5. - 6. dubna v Jeseníkách. Letošní jarní „primavera“ ultra-trailových závodů, bude také podle startovní listiny jedním z nejlépe obsazených závodů svého druhu v ČR!

Svou zásluhu na tom má kromě jiných borců pomýšlejících na přední umístění také jedna z největších sportovních osobností na startu a pro mnohé také závodník, s kterým se budou chtít na trati poměřit - známý český ironman, Petr Vabroušek. Ten bude startovat na trase LONG dvojic s dalším skvělým závodníkem a také vítězem loňského Jesenického závodu RP-HV - Zbyňkem Cyprou.

RP - Horská výzva

Prozatím se jarní počasí o slovo nehlásí a vypadá to, že příroda si usmyslela udělat z prvního závodu díky sněhovým podmínkám opravdovou „Výzvu“ i pro ty nejotrlejší!

Neulehčit závodníkům se rozhodli také pořadatelé, kteří stejně jako v loňském roce do pravidel opět vložili dodatek v podobě zákazu použití sněžnic, nesmeků, maček a podobného vybavení, které by mohlo usnadňovat postup ve sněhu.

„Předpověď počasí na další dny nevypadá úplně růžově a lze očekávat, že se většina závodu poběží, či půjde tak jako vloni ve sněhu. V zájmu zachování charakteru běžeckého a trekingového závodu a především pak možnosti rovného srovnávání-se mezi závodníky jsme se však i přes tyto prognózy opět rozhodli pro nepovolení sněžnic a podobného vybavení. Myslím, že je to správné rozhodnutí, povolení sněžnic by rozdělilo startovní pole na ty, co je mají a co ne a celý koncept těchto závodů, který klade důraz především na rovnocenné podmínky pro všechny s možností srovnání-se všech závodníků na trati ve stejných podmínkách by postrádal svůj smysl“, řekl ředitel závodu Pavel Zitta.

Mapa 1.závod Jeseníky

Svým zajištěním servisu na trati a v cíli by měl být závod zase o nějaký kousek dál oproti loňskému ročníku.

Těšit se mohou závodníci, jak na pamětní trička v v líbivém designu, měření výsledků i s mezičasy online na webu závodu, výsledkový servis ve formě čipů, kvalitně zaznačenou trasu závodu fáborkami a směrovkami s reflexní páskou, občerstvovacími stanicemi s širokou nabídkou slaného i sladkého jídla, ovoce, čaje a iontového nápoje, či pro ty co přecení své síly možností svozu autobusem ze dvou sběrných míst na Ramzové a Ovčárně zpět do prostoru startu a cíle v areálu Kouty.

RP - Horská výzva .

Pro všechny závodníky v cíli pak bude nachystán výběr ze tří druhů jídla a k tomu vychlazené nealko pivo Birell.

Pro ty, kteří nebudou mít stále dost, bude na pořadu dne v odpoledních hodinách nachystána možnost startu v exhibičním závodě Runhill(výběh do sjezdovky), jehož výtěžek ze startovného podpoří dobrou věc a půjde na charitativní účely!

Po vyhlášení vítězů závodů Long, Half i Runhill, které je plánováno na 16.00 hodin pak nebude bránit nic tomu, aby celý závodní den vyvrcholil od 17.00 hod afterparty se skupinou Jupiter, kde poteče pivo proudem a především nebude chybět dobrá zábava a možnost povyprávění si u piva o závodě!

V případě, že jste se ještě nestihli do závodu zaregistrovat, tak můžete učinit v ještě v samotný den startu v areálu Kouty nad Desnou, veškeré info o prvním závodě, či celém seriálu pak získáte na www.horskavyzva.cz

Logo RP-HV

 

Autor: red.,P.Zitta, zdroj foto:P.Zitta

Fotogalerie

Související články

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

VESELENÍ šumperské školky

VESELENÍ šumperské školky

Fotek: 93
Přidáno: 24.05.2024

Gastro festival Jídlo na ulici

Gastro festival Jídlo na ulici

Fotek: 65
Přidáno: 18.05.2024

Zábřeh - historická vozidla 2024

Zábřeh - historická vozidla 2024

Fotek: 109
Přidáno: 11.05.2024

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.