Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 18. května 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Král všech dětských klaunů v zábřežském Retru

17.05.2024 - Král všech dětských klaunů v zábřežském Retru -...

Počasí

18.05.2024 - Sobota

Teplota: 20 / 12 - Oblačno

19.05.2024 - Neděle

Teplota: 21 / 12 - Bouřky

Zde je místo pro Vaši reklamu

Touha po penězích skončila trojnásobnou vraždou

21. prosince 2012 - 09:54

Zpět na seznam článků

Život ženě a dvěma dětem už nikdo nevrátí

Touha po penězích skončila trojnásobnou vraždou

ilustrační snímek zdroj:archiv sumpersko.net

Psal se rok 1955. Rýchory bývala  poklidná obec ,  která leží nedaleko polských hranic. Poslední měsíce sužovaly místní obyvatele krádeže ,  loupežná přepadávání a další násilné trestné činy. Strach tu panoval ,  již dva roky a vyskytoval se i v okolních obcích. Počet   trestných činů narůstal a pracovníci policie byli zatím stále bezmocní i přes neustálé prověřování a také čekání až pachatel udělá chybu.

Nedaleko Rýchor bydlel Julek K., který pracoval v Žacléři jako havíř. Dříve než se přistěhoval k Trutnovu žil poblíž Olomouce,  kde si vypomáhal při získávání finanční hotovosti příležitostnými krádežemi  pro které  byl  čtyřikrát potrestán okresním soudem v Olomouci. Charakter Julka dokresluje jeho prchlivá a surová povaha. Na „své případy“ se vždy vybavil sekerou, která jak se později  ukázalo,  byla osudná pro tři lidské životy.

Jako havíř si Julek vydělal 2 tisíce korun, což byl na tehdejší dobu velmi slušný plat, ale tomu nestačilo. Jako další štaci si Julek vyhlédl osamocený dům svého kamaráda a spolupracovníka havíře, o kterém věděl, že má noční. Počkal, až manželka usne a potichu se vydal na svůj naplánovaný lup. Když dorazil k domu, zjistil, že v domě se nesvítí a tudíž, že všichni spí. Od svého kamaráda věděl, že jeho manželka má tvrdé spaní, stejně jako jeho dvě nezletilé děti.

Začalo se schylovat k poslednímu dějství a třem osobám v době scházeli do konce jejich života poslední minuty. Julek opatrně vypáčil dveře a v předsíni si vzal sekeru, která mu sloužila jako páčidlo a také pro strýčka příhodu, pokud by se situace při krádeži vymkla z rukou. Hospodyně domu M.J. však ještě nespala a když se Julek objevil v patře, posvítila na něho a zvolala jeho jméno, poté se na něho vrhla. Julek zařval a tupou stranou sekery udeřil M.J. do hlavy až upadla. Následovaly další čtyři rychlé rány a z M.J. vyprchaly poslední kapky života.

Hluk probudil obě spící děti, které na Julka začaly křičet jeho jméno, tím si zpečetily svůj osud. Julek bezmyšlenkovitě přiskočil a několika ranami usmrtil nejdříve tříletou Margot a potom i desetiletého Honzu. S ledovým klidem se rozhodl, že dům opustí, ještě dříve než tak učinil, ukradl jednu teplákovou soupravu a jedny nové dámské punčochy. Sekeru odhodil do sena na půdě, vzal sirky a seno zapálil s cílem zahladit stopy svého zrůdného činu. Pak odešel domů klidně spát.

Lidé, kteří požár domku ve 22,30 hodin zpozorovali, okamžitě začali hasit. Pro velký žár se jim nedařilo dostat se k obyvatelům horního patra. Následně dorazil manžel a otec dvou dětí ze směny a teprve jemu se podařilo, na úkor značným popáleninám vynést svou rodinu mimo dosah plamenů. Všichni z domku, ale byli již mrtví. K požáru dorazili hasiči, policie. Následně přivolaný lékař konstatoval smrt matky a dvou dětí . Vyslovil  podezřením, že  ke smrti došlo ještě před požárem a zranění poškozených byla způsobena jinou osobou.
Policie nasadila na tento případ značný počet svých pracovníků, kteří v poměrně krátké době vytipovali hlavního podezřelého  - Julka. Škrábance ve tváři, krevní stopy na šatech a také domovní prohlídka, potvrdila policejní podezření.

Objasněna byla nejen trojnásobná brutální vražda, ale i několik krádeží a loupežných přepadení. Shromážděný důkazní materiál nenechal soudce na pochybách při rozhodování o vině či nevině. Nechme na čtenářích, aby sami určili, jaký trest Julek dostal.

Autor: sol.,

Fotogalerie

ilustrační snímek               zdroj:archiv sumpersko.net

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.