Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 02. prosince 2023 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Vandal se v Šumperku vyřádil na zaparkovaném autě

01.12.2023 - Vandal se v Šumperku vyřádil na zaparkovaném autě -...

Počasí

02.12.2023 - Sobota

Teplota: 0 / -3 - Sníh

03.12.2023 - Neděle

Teplota: -2 / -6 - Sníh

Zde je místo pro Vaši reklamu

Toulky zábřežskou minulostí

05. listopadu 2012 - 14:15

Zpět na seznam článků

Mladí dějepisci soutěžili

Toulky zábřežskou minulostí

TOULKY ZÁBŘEŽSKOU MINULOSTÍ zdroj foto:M.Berková

Vlastivědné muzeum Šumperk – muzeum Zábřeh a autorský kolektiv Jaroslava Víta ze III. Základní školy v Zábřehu připravili pro žáky základních škol a nižšího gymnázia dějepisnou soutěž „TOULKY ZÁBŘEŽSKOU MINULOSTÍ “.

Patronát nad celou soutěží převzala ředitelka Vlastivědného muzea v Šumperku Marie Gronychová, společně se starostou města Zábřeha Františkem Johnem. Celé soutěžní klání nebylo pouze vyplňováním testů, ale byla to „ vědecká práce “ mladých badatelů se sbírkovými předměty muzea, starými fotografiemi a mapami.

Autoři soutěže nezapomněli ani na zábřežské osobnosti. Úkoly spojené se stavebními památkami řešili soutěžící přímo v terénu. Jako správný patron soutěže se starosta města vžil do role průvodce a čas, který měli autoři soutěže na zpracování výsledků, vyplnil dětem prohlídkou kostela Sv. Bartoloměje a doplnil ji vyprávěním o jeho historii.

Na prvním místě se umístila II. ZŠ, další dvě místa patřila dětem z gymnázia. Oba patroni nakonec odměnili nejlepší soutěžící. Toulky zábřežskou minulostí podpořili sponzoři akce, kteří věnovali soutěžícím hodnotné ceny.

„Děkujeme proto Vlastivědnému muzeu v Šumperku, městu Zábřeh, firmě EKOZIS Zábřeh, jazykové škole POLYGLOT  Praha – pobočce Ostrava, firmě JPMB Technology s.r.o. Praha Informačnímu centru Zábřeh, kinu Retro a Charitě Zábřeh. Bez pomoci sponzorů by se celá akce jenom těžko realizovala. V neposlední řadě musíme poděkovat i dětem ze III. Základní školy v Zábřehu , které se podílely na organizaci soutěže sčítáním výsledků, hudebním doprovodem a hereckými etudami ( Martina Bednářová  v roli Magdaleny Vizovské a Tomáš Žváček v roli Jana Eskymo Welzla),“ říká jedna z organizátorek akce Hana Jedonková.

Zábřežské muzeum tak začalo naplňovat motto „ Muzeum žije“, které by mělo do historických prostor muzea přivést i nejmladší občany města. Byla založena tradice dějepisných soutěží, která bude rozšiřována nejenom tematicky, ale budou přizvány další školy z nejbližšího okolí města.

Autor: red.,M.Berková

Fotogalerie

TOULKY ZÁBŘEŽSKOU MINULOSTÍ  zdroj foto:M.Berková

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.