Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pátek 27. ledna 2023 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Začíná demolice nejstarší budovy v areálu FN Olomouc

26.01.2023 - Začíná demolice nejstarší budovy v areálu FN Olomouc -...

Počasí

27.01.2023 - Pátek

Teplota: 1 / -1 - prehanky-Sníh

28.01.2023 - Sobota

Teplota: 2 / -2 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Tradiční den otevřených dveří UP se vrací v plné síle

28. listopadu 2022 - 13:15

Zpět na seznam článků

V prosinci i lednu

Tradiční den otevřených dveří UP se vrací v plné síle

ilustrační snímek zdroj: archiv upol - V. Duda

Důležité informace o studiu i bohatý doprovodný program nabídne zájemcům Den otevřených dveří Univerzity Palackého v Olomouci (UP) už v pátek 2. prosince. Tisícovky návštěvníků si tentokrát v tradiční prezenční formě mohou prohlédnout univerzitní prostory všech fakult, koleje, menzu a další pracoviště, a to od osmi do čtrnácti hodin. Dopraví je k nim zdarma speciální autobusová linka. Novinkou bude infopoint na nádvoří univerzitní knihovny.

Den otevřených dveří UP poskytne návštěvníkům kompletní informační servis. Na osmi fakultách se středoškoláci dozvědí informace o studiu, přijímacím řízení, zahraničních pobytech či možnostech uplatnění absolventů. Na některých si zájemci mohou vyzkoušet testy studijních předpokladů nebo si projít laboratoře. „Univerzitní knihovna připravila komentované prohlídky. Otevřeno budou mít také koleje či hlavní menza. Novinkou tentokrát bude infopoint na nádvoří Zbrojnice, kde zájemcům poradí zástupci všech fakult a bude tam možné absolvovat workshop výroby bloku s univerzitním vydavatelstvím nebo si dát punč,“ uvedl prorektor pro komunikaci a studentské záležitosti Vít Procházka s tím, že program zaujme i veřejnost.

Na teologické fakultě návštěvníci mohou zkusit pátrací hru s QR kódy, která seznámí s ukrajinskými tradicemi, brýle na simulaci opilosti nebo soupravu na simulaci stáří. Chybět nebudou ani tradiční palačinky. Filozofická fakulta příchozím nabídne kromě možnosti zkušebních testů předpokladů ke studiu nanečisto také linecké sušenky s logem fakulty nebo koncert písničkářky Terez Wrau před hlavními informačními bloky o studiu.

Přírodovědecká fakulta pojme program interaktivně, představí také špičkově vybavené laboratoře či studovnu, pro odpočinek a zábavu půjde využít odpočinkovou zónu nebo fotokoutek. Pedagogická fakulta zve například na workshop Tvořivé odreagování, na kterém bude možné vyrobit náramek I love UP.

Speciální program fakulty tělesné kultury nabídne popularizačně-vědecké i sportovní aktivity. Zájemci si budou moci vyzkoušet virtuální realitu v prostředí se sportovní tematikou, například létání ve speciálním obleku Wingsuite. Odpočinout si bude možno v chill out zóně nebo u fotokoutků ve fakultní zelené barvě. Právnická fakulta na workshopu Vysokoškoláci středoškolákům zájemcům představí soutěž Mezinárodní středoškolský moot court.

Univerzitní informační centrum a obchod UPoint na Horním náměstí nabídne od devíti do sedmnácti hodin informační materiály, prezentaci módní kolekce a univerzitních produktů a zdarma akademický diář.

Návštěvníci budou mít také příležitost zjistit, jak to funguje na vysokoškolských kolejích a v menze. V menze Šmeralova se bude konat prezentace kolejí a menz a studentských organizací. Univerzitní spolky se budou interaktivně prezentovat také v hlavní menze v ulici 17. listopadu, kde se i pro návštěvníky dne otevřených dveří budou od jedenácti do čtrnácti hodin servírovat obědy za studentské ceny. Otevřená budou i bistra FreshUP.

Pokud by někomu nevyhovoval prosincový termín, další den otevřených dveří univerzita plánuje na sobotu 14. ledna. UP je druhou nejstarší univerzitou v ČR a patří mezi nejlépe hodnocené české vysoké školy ve světových žebříčcích. Nabízí přes devět set kombinací studijních programů, které na osmi fakultách studuje třiadvacet tisíc studentů a studentek. Každoročně si na UP podá e-přihlášku přes dvaadvacet tisíc uchazečů a uchazeček.

Více ZDE

Autor: red., E. Havrlant, zdroj foto: upo

Fotogalerie

ilustrační snímek              zdroj: archiv upol - V. Duda

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.