Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 24. srpna 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Mikolas Josef zpíval na Šumpersku

23.08.2019 - Mikolas Josef zpíval na Šumpersku - Překvapení ke...

Počasí

24.08.2019 - Sobota

Teplota: 28 / 15 - Zataženo

25.08.2019 - Neděle

Teplota: 30 / 17 - Přeháňky-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Tradiční jarní akce v Jeseníku zahájí Farmářské trhy

30. března 2019 - 08:38

Zpět na seznam článků

Do akce Vítání jara se zapojuje mnoho organizací

Tradiční jarní akce v Jeseníku zahájí Farmářské trhy

Blíží se začátek sezóny akcí spolku Sudetikus. Zahájí ji tradiční Jesenické farmářské trhy 12. dubna následované o den později oslavou jara, Velikonoční slavností. 

Farmářské trhy Jeseník 2019 zdroj: M. Turková

Kalendář akcí na náměstí, ale i ve Smetanových sadech na letním divadle nebo na náplavce, je zaplněn až do listopadu. „Letos druhý rok budeme znovu pořádat sérii kulturních a osvětových akcí Park žije!  Do Vítání jara 24. dubna se zapojuje mnoho regionálních organizací, škol, spolků z Jesenicka i z Polska. Na organizaci se podílí ZŠ Fučíkova s Centrem společných aktivit Jeseník. Vystoupit by mělo i Divadlo Moravia s muzikálem Limonádový Joe,“ vyjmenovává předsedkyně spolku Sudetikus, Martina Seidlerová.

Opomenuta nezůstane ani náplavka a okolí Tindalova pramene u řeky Bělé, na které spolek uspořádá brigádu a piknik 6. dubna.

akce Park žije foto: O. Kozák

Některé konkrétní akce, které se loni uskutečnili v rámci úspěšného konceptu Park žije! podpořeného Nadací Via, letos převzali jiní organizátoři. Například město Jeseník bude 9. května pořádat akci Den pramenů, která je zapojena do programu Zahájení lázeňské sezóny.

Naopak spolek se zapojí třeba do akce SVČ DUHA Pohádkový les nebo do zářijového česko-německého kulturního festivalu Im Zentrum. „Znovu chystáme sérii komentovaných procházek, které park i další místa ve městě představí z nejrůznějších perspektiv,” dodává Seidlerová. 

Mezi dalšími plánovanými akcemi je například Slavnost třešní 4. května v třešňové aleji u Muzikantské stezky, nebo čtvrtý ročník říjnové Dýňové slavnosti 12. října. Uskuteční se také Restaurant Days, Rady studentů a diskuzní setkání Ranní kluby.

Autor: red., M. Turková, foto:

Fotogalerie

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.