Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 05. srpna 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Horská výzva nadchne v Jeseníkách

04.08.2020 - Horská výzva nadchne v Jeseníkách - Letos premiérově...

Počasí

05.08.2020 - Středa

Teplota: 22 / 14 - Zataženo

06.08.2020 - Čtvrtek

Teplota: 27 / 14 - PoloJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Transfúzní služba nabídne o Velikonocích sladké odměny pro dárce

27. března 2018 - 08:47

Zpět na seznam článků

Zájemci se musí objednat předem

Transfúzní služba nabídne o Velikonocích sladké odměny pro dárce

ilustrační snímek zdroj: R. Miloševská

Na všechny dárce krve a krevních složek, kteří přijdou na Zelený čtvrtek na Transfúzní službu darovat krev či plazmu, čeká příjemné velikonoční překvapení. Pro dobrovolníky v Šumperku zdravotníci připravili nejen velikonoční dekorace a atmosféru, ale i drobné sladké dárečky.

Velikonoční akce na Transfúzní službě proběhne ve čtvrtek 29. března, kdy mohou zájemci na odběrové stanici v Šumperku darovat krev i plazmu.  „Velikonoční překvapení máme připraveno jak pro naše stávající, tak i pro nové dárce, které přivítáme obzvláště rádi. Obecně v České republice je nedostatek zejména mladých dárců, samozřejmě ale budeme rádi za každého zájemce, který přijde darovat krev nebo k darování motivuje ostatní,“ říká ředitelka Transfúzní služby lékařka Marie Urbánková s tím, že na velikonoční odběry se musí zájemci předem objednat.

ilustrační snímek zdroj foto: archiv

Pro velikonoční odběry krve na odběrovém středisku Šumperk je k dispozici číslo 724 612 674, pro zdejší odběry plazmy pak číslo 583 333 811.

Dárcem krve či plazmy se může stát každý zdravý občan České republiky ve věku osmnáct až pětašedesát let, přičemž vhodnost dárce je ještě vždy individuálně posuzována zdravotnickým personálem. „S sebou k odběru potřebuje každý zájemce jen občanský průkaz a kartičku pojišťovny. Před samotným odběrem je pak dobré se doma lehce najíst, nechodit tedy na lačno, jak se občas prvodárci mylně domnívají, a dodržet dostatečný příjem tekutin,“ uzavírá Marie Urbánková.

MUDr. Marie Urbánková zdroj foto: archiv

Výhodami darování krve je přitom v současnosti nejen dobrý pocit z ušlechtilého skutku, ale také možnost čerpat pracovní volno s náhradou mzdy, proplacené jízdné, lékařské vyšetření, vitamíny od zdravotní pojišťovny, občerstvení nebo odpočet ze základu daně z příjmu.

Autor: red., R. Miloševská

Fotogalerie

ilustrační snímek           zdroj: R. Miloševská

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Burgenland 2020 II

Burgenland 2020 II

Fotek: 41
Přidáno: 04.08.2020

Burgenland 2020 I

Burgenland 2020 I

Fotek: 43
Přidáno: 04.08.2020

Den s Horskou službou

Den s Horskou službou

Fotek: 34
Přidáno: 20.07.2020

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.