Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 19. září 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Dvacátý ročník Výstavy hub v Šumperku přinesl i nejedno ohlédnutí

19.09.2019 - Dvacátý ročník Výstavy hub v Šumperku přinesl i...

Počasí

19.09.2019 - Čtvrtek

Teplota: 15 / 7 - Oblačno

20.09.2019 - Pátek

Teplota: 15 / 4 - PoloJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Třebíč vs Draci Šumperk 8:0

28. srpna 2019 - 12:19

Zpět na seznam článků

Reportáž ze zápasu

Třebíč vs Draci Šumperk 8:0

ilustrační snímek zdroj: Draci Šumperk

Kádr Draků je během přípravných zápasů sužovaný vynucenými absencemi. Také v úterý 27. srpna hráli modrožlutí v řádně provětrané sestavě, takový příděl branek ve své svatyni však nejspíš nečekali. Tím spíš, když jejich ofenziva vyšla naprázdno a domů si tak vezou nelichotivé skóre 0:8. Možnost napravit dojem budou mít borci ze Šumperka už ve čtvrtek, kdy je čeká další přípravný zápas, tentokrát ve Vrchlabí.

Branky a nahrávky: 10. Forman, 19. Havránek (Šťovíček, Furch), 31. Podlaha (Nedbal), 34. Psota (Šťovíček, Michálek), 37. Havránek (Havlát), 48. Čejka (Šťovíček, Havránek), 50. Paták (Forman, Furch), 57. Matiaško (Hort). Rozhodčí: doplníme. Vyloučení: 5:2. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 278.

Třebíč: Jekel – Jenáček, Szathmary, Forman, Nedbal, V. Čejka, Furch, Hort, Michálek, Šťovíček, Psota, Vodný, Nedvídek, Havránek, Paták, Král, Havlát, Podlaha, Matiaško, Ferda

Šumperk: O. Haloda – Plhal, Drtil, Kabelka, M. Haloda, Řezáč, Habrman - Milfait, Pokorný, Jaroš, Hroch, Scheuter, Vachutka, J. Čejka, Urban, Müller, Blecha, Spratek, Haluza, Ostřanský

Úvodní vhazování utkání získali hosté, ale do žádné výraznější střelecké pozice se neprosadili. Robert Havlát nabízel kotouč do předbrankového prostoru, kde se nacházel Lukáš Paták, který však střelecký účet nenačal. Matěj Psota našel v levém kruhu Davida Michálka, jehož rána sice branku Draků ohrozila, ale cestu do sítě si hledala marně. Daniel Kabelka si při této akci počínal nedovoleně a byl poslán na trestnou lavici za podražení. Szathmáryho bombu se snažili třebíčští hokejisté dorazit za Halodova záda ovšem brankář Šumperku včas ukryl kotouč do rukavice. Draci se početní výhodě domácího celku nakonec ubránili. Tlak Horácké Slavie se nadále stupňoval. Lukáš Paták se dostal do dvou brankových příležitostí, ale Haloda dvakrát výborně zakročil a šance třebíčského kanonýra zlikvidoval. Bílé hvězdy to však mrzet nemuselo, jelikož za pár chvil vstřelily první gól zápasu. Lukáš Forman si našel cestu do útočného pásma a svůj průnik zakončil přesnou ranou zápěstím z pravého kruhu na vzdálenější tyč. Michal Vodný svou svižnou ranou zaměstnal brankáře Halodu. Pavel Jekel zastavil velkou příležitost Draků učebnicovým semaforem. Do první přestávky Třebíč svůj náskok navýšila. Martin Šťovíček našel osamoceného Tomáše Havránka, který se řítil sám na Halodu a elegantní kličkou zasunul kotouč za jeho záda. Střelec druhé branky Horácké Slavie byl vyloučen za nebezpečnou hru vysokou holí.

Podstatnou část přesilové hry si Draci přenesli do druhé periody. Jekel ale všechny střelecké pokusy Šumperku zlikvidoval a hosté tak tuto početní výhodu v branku nepřetavili. Vylučovalo se i na druhé straně. Daniel Kabelka obdržel druhý dvouminutový trest v zápase. Tentokráte byl poslán na trestnou lavici za držení. Ani domácí však svou přesilovku nezužitkovali. Radim Ferda našel najíždějícího Michala Matiaška, který poslal kotouč těsně nad horní tyč. Bílé hvězdy vsítily i třetí gól. Rána Karla Nedbala propadla strážci šumperské svatyně výstrojí a kotouč jako první našel Josef Podlaha, který ho obratem adresoval do branky. A Horácká Slavia se činila dále. Střela Martina Šťovíčka se odrazila od zadního mantinelu na hůl Matěje Psoty, který kotouč obratem poslal do odkryté klece. Michal Furch odcestoval na trestnou lavici za nedovolené bránění. Josef Podlaha v oslabení nabil Václavu Čejkovi, jehož bomba zůstala v Halodově výstroji. Po nedovoleném zákroku Martina Šťovíčka přišla na řadu krátká přesilová hra pět na tři, která ale zůstala nevyužita. Bílé hvězdy úřadovaly i v následném oslabení čtyři na pět. Robert Havlát se prodral do úniku a jeho kličku zastavil Halodův beton. Osamoceného puku se jako první zmocnil Tomáš Havránek, jenž ho uklidil do sítě. Ferda inkasoval dvě minuty za vysokou hůl.

Zlomek přesilové hry zbyl Drakům do závěrečného dějství základní hrací doby, ale hosté se prosadit nedokázali. Psotova rána orazítkovala horní tyč. Šumperk si znovu ideálně nerozebral třebíčské hráče, z čehož pramenila i šestá branka. Martin Šťovíček ujížděl sám na Halodu a jeho rána brankáři Šumperka prošla mezi betony a černá pryž zůstala v brankovišti, kde u ní byl nejdříve Václav Čejka, který ji zametl mezi tři tyče. Bílé hvězdy stále neměly dost. Lukáš Paták přidal už sedmou branku v pořadí, a Horácká Slavia se dostala do sedmibrankového trháku. Martin Šťovíček přenechal puk Matěji Psotovi, jehož rána nadělala Halodovi spoustu problémů. Kanonáda pokračovala. Brankář Draků vyrazil Hortovu střelu jen před sebe, kde kotouč ukořistil Michal Matiaško a upravil na konečných 8:0.

Řekli po zápase:

Martin Sobotka (Třebíč): „Ten výsledek se vůbec nerodil jednoduše. Šumperk měl zejména v první třetině spoustu šancí. Byť jsme tedy pvní třetinu vyhráli 2:0, tak ten nástup do zápasu nebyl z naší strany takový, jaký bychom si přáli. Kdybychom dostali první gól, mohlo se celé utkání vyvíjet trochu jinak. Postupem času jsme však převzali otěže zápasu, začali jsme hrát to, co po klucích chceme a utkání jsme dovedli k vysoké výhře.“

Martin Janeček (Šumperk): „Mám pocit, že začínám přicházet na to proč, Šumperk trápí zápasy venku. Myslím, že hráči v domácích zápasech hrají s chutí a ven si řada z nich jezdí z povinnosti zahrát. Je třeba se chytnout za nos a i ve venkovních zápasech ukázat srdce bojovníka. Dnešní zápas probíhal přesně, jak probíhal dnešní ranní trénink, nesoustředěně a jen tak na půl. Tohle si musíme rozebrat a změnit. No a v tomhle vyšším levelu hokeje jsme dnes nebyli na zápase, ale na školení ledního hokeje. Realita, která se dá odstranit jen denodenní poctivou prací. Věřím, že kluci nebudou chtít vyhrávat jen doma a tak na tom budeme poctivě pracovat.“

Autor: red., zdroj Draci Šumperk - Viktor Pavlovec

Fotogalerie

ilustrační snímek              zdroj: Draci Šumperk

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.