Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Neděle 01. října 2023 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

BK Havlíčkův Brod vs Draci Pars Šumperk 5:1

01.10.2023 - BK Havlíčkův Brod vs Draci Pars Šumperk 5:1 - Reportáž...

Počasí

01.10.2023 - Neděle

Teplota: 17 / 7 - Oblačno

02.10.2023 - Pondělí

Teplota: 20 / 9 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Trenér Draků David Káňa o novém angažmá

14. srpna 2023 - 07:27

Zpět na seznam článků

ROZHOVOR: „Jsem rád, že všchno klaplo, máme s klubem stejnou filozofii"

Trenér Draků David Káňa o novém angažmá

David Káňa zdroj foto: fb Draci

Ve funkci hlavního kouče už nějakou chvíli působí, kompletní tým však osobně přivítal až během prvního srpnového týdne při zahájení společné přípravy. Nově jmenovaný šumperský lodivod, David Káňa, se v rozhovoru pro klubový web rozpovídal nejen o tom, jak probíhala jednání o jeho přesunu do podhůří Jeseníků, ale také třeba nastínil vizi, jakým hokejem by se jeho mužstvo mělo prezentovat.

Trenére vítejte v Šumperku. Jaké jsou vaše prvotní pocity po nástupu do funkce hlavního trenéra?

Momentálně skládáme tým, takže pocity se odvíjí od toho. Nicméně zatím mám z kluků radost. Vypadá to, že by si to mohlo sednout.

Jak probíhala jednání o vašem působení u Draků?

No trvala dlouho, ale nakonec jsme našli společnou řeč. Filozofie klubu se přece jenom shoduje s tou moji, takže jsem rád, že to všechno klaplo. I s asistentem trenéra jsme si typologicky hodně sedli. Myslím si, že to bude dobré.

Věděl jste dopředu, co vás čeká? Přece jenom budete mít pod taktovkou úplně nový tým..

To zas pro mě nějaká novinka úplně není, stává se to poměrně často. Samozřejmě až na ledě uvidíme, jak to bude vypadat. Je tak zcela zřejmé, že kádr bude momentálně širší a později se s některými hráči bohužel budeme muset rozloučit.

Vy osobně budete současně působit i na pozici asistenta trenéra juniorů. Dá se to s muži časově skloubit?

Ano, je to tak. Budu působit i u juniorů a bezpochyby se to dá časově skloubit. Pro mě je to jenom výhodné, protože touto součinností můžeme trošku zjednodušit a ulehčit přechod juniorů do seniorského hokeje. A to tím, že budou přesně vědět, jak pracuji. Takto bychom je tedy chtěli během sezóny postupně zapracovávat.

Věříte, že tato spolupráce bude pro obě mužstva jenom přínosem?

Já jsem o tom maximálně přesvědčen.

Vaše společná příprava startuje až nyní na ledě. Myslíte, že je to menší nevýhoda oproti celkům, kteří mají společnou přípravu i na suchu?

Jak se to vezme. Všichni jsou to dospělí kluci, kteří musí vědět, o co jim jde. Pokud se tedy připravili individuálně, s kondičním trenérem nebo třeba s jiným klubem špatně, tak tu smlouvu prostě nedostanou. Takže těžko říct. Mně osobně to až takový problém nedělá nemít společnou suchou přípravu. Zatím pozoruji, že jsou kluci fyzicky připraveni výborně.

Byl jste během individuálních příprav s hráči v kontaktu?

Od té doby, co jsem podepsal smlouvu a nastoupil do funkce, jsem v kontaktu se všemi hráči. Neustále probíráme všechny jejich potřeby tak, aby bylo všechno v pořádku.

Přiblížíte nám, jak bude probíhat společná příprava v následujících dnech?

Co se týče suchých tréninků, tam už půjde v podstatě jen o dopilování síly a kondice. Nicméně soustředit se budeme především na lední plochu. Na ledě budou tréninky vysoce intenzivní, kde se ukáže, co v nich je. Během toho měsíce a půl se z týmu pokusíme vytvořit hladce fungující stroj.

Jakým hokejem se mužstvo pod vaším vedením bude prezentovat?

Já mám rád velice aktivní, bruslivý a kombinační hokej, což znamená nebát se hrát. Hráčům nechávám dopředu spoustu invencí. Chci, aby se rozhodovali sami, jestli půjdou do kombinace nebo ne, samozřejmě ale pod striktním taktickým plánem. Jsou šikovní, takže by to měli zvládnout.

S jakým cíli vstoupíte do nové sezony?

To je dobrá otázka (směje se). Jako trenér i jako hráč, každý chce vyhrávat. Nechtějte tedy po mně, abych vám řekl, kde se máme držet v tabulce. Každý zápas prostě chceme zahrát co nejlépe.

Chtěl byste na závěr něco vzkázat šumperským fanouškům?

Rád bych jim vzkázal, aby mančaft nezatracovali a přišli fandit v co nejhojnějším počtu. Druhá liga není zas tak špatná a jsem si jist, že kluci budou chtít bojovat o ty nejvyšší příčky.

Autor: red., Vanessa Vařeková - redakce DŠ

Fotogalerie

David Káňa               zdroj foto: fb Draci

Související články

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

BASKET: TJ Šumperk vs BK Příbor 79:45

BASKET: TJ Šumperk vs BK Příbor 79:45

Fotek: 70
Přidáno: 30.09.2023

Čokoládové Losiny 2023 - III.

Čokoládové Losiny 2023 - III.

Fotek: 45
Přidáno: 28.09.2023

Čokoládové Losiny 2023 - II.

Čokoládové Losiny 2023 - II.

Fotek: 65
Přidáno: 26.09.2023

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.