Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 25. května 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Podpora paliativní péči v kraji

24.05.2024 - Podpora paliativní péči v kraji - Nejvíce se zaměřuje...

Počasí

25.05.2024 - Sobota

Teplota: 20 / 15 - Bouřky

26.05.2024 - Neděle

Teplota: 23 / 13 - Přeháňky-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Trenér Janeček hodnotí suchou přípravu Draků

08. července 2021 - 07:40

Zpět na seznam článků

„Kluci trénovali s chutí.“

Trenér Janeček hodnotí suchou přípravu Draků

hlavní trenér Martin Janeček zdroj foto: archiv sumpersko.net

Hokejoví Draci se letos začali chystat na sezónu jako jeden z prvních týmů Chance ligy. Vedení klubu ani trenéři nechtějí nic nechat náhodě. Příprava byla svižná, ale hodně náročná. Nyní je však čas dopřát hráčům dovolenou a zhodnotit první část letní přípravy, kterou hráčům zpestřil například turnaj ve florbale nebo fotbalové dvojutkání. Redakce DŠ vyzpovídala hlavního trenéra Martina Janečka, jak letní dril viděl on.

Část letní přípravy je za námi. Jak jste s fyzickou připraveností hráčů zatím spokojen?

M.J.: Hráči velmi tvrdě a poctivě pracovali. Rád bych si tady teď hrál na tvrdého trenéra a řekl, že jim nic jiného nezbývalo. Ale je to jinak. Měli jsme s Lukášem za úkol hráče spíš naučit pracovat na sobě samých. Víte, pokud hráči nepochopí filozofii trenérů, nemůžou nastavenému tréninku věřit. A pokud mu nevěří, tak nastavené věci nepřijmou. Máme pocit, že tohle kluci pochopili a trénovali s chutí.

Několikrát do týdne mají hráči dvoufázové tréninky. Není na nich znát únava, kvůli panujícím vedrům?

M.J.: Ano, šli jsme cestou dvoufázových tréninků. Jsme zastánci krátkých intenzivních tréninkových jednotek. Proto jsme místo dvou až tří hodinových útrap volili krátké svižné tréninky kolem hodiny. Co se týče horkého období, tak bohužel. V září se nás nikdo ptát nebude. Existuje jen jste, nebo nejste připraveni. Trénovali jsme stejně za horka i za intenzivního deště.

Vnímal jste po začátku letní přípravy na hráčích nějaké nedostatky? Přece jen, ten poslední rok byl hodně specifický, nehrálo se mnoho utkání a omezení se nevyhnuly ani tréninkům…

M.J.: Co se týče letní přípravy, tak bych tady nemluvil o nedostatcích. Spíše o tom, jaké měli kluci na začátku návyky a kam se z našeho pohledu posunuli. U většiny jsme pozorovali den ode dne velký progres, a to nás těší. Co se týče ledu, ano. Loňský rok byl specifický. Ale jaké stopy to na jednotlivých hráčích zanechalo, budeme hodnotit až skočíme v červenci na led. Dřív by to asi vůči klukům nebylo fér.

Na druhou stranu, našel jste aspekt, kterým vás hokejisté doslova překvapili?

M.J.: Já se přiznám, že mě už tolik věcí nepřekvapí. Jsme s podmínkami i přípravou vážně spokojeni.

Jak jsou na tom hráči ohledně správného a zdravého stravování? Mají už sami věci nastudované, nebo je třeba je k tomu trochu vést?

M.J.: Tady jsme udělali malou osvětu na začátku letní přípravy a doufáme, že i to málo, co jsme jim v tomto směru jako neodborníci mohli předat, padlo na úrodnou půdu. Pozorujeme ale, že řada našich hráčů se o sebe umí starat a chápou tuhle neskutečnou důležitost.

Kdo z týmu má největší kondici a kdo je naopak nejsilnější?

M.J.: Omlouvám se, ale nerad někoho vypíchl. Každý z těch hráčů je jiný, má jiné přednosti i nedostatky. Stejně tak je k nim třeba i přistupovat. Důležitá je touha se zlepšit. No a tady musíme před všemi hráči smeknout.

Můžete vyzdvihnout nějakého hráče, který udělal v silové přípravě největší progres a jak si v ní stojí mladíci?

M.J.: Ani tady bych nechtěl být konkrétní. Dám jen příklad. Na začátku jsme viděli neskutečné rozdíly v návyku vůbec zvládnout profesionální program přípravy. Ti starší a zkušenější do všeho naskočili bez větších problémů, ale ti mladší, začínající, trošku vyjeveně koukali. Během krátké doby se však ty obrovské rozdíly smazaly a tým pracoval i v tomto směru na stejné úrovni. Za tohle bychom skupinu těch mladších, v profesionálním hokeji vlastně začínajících, moc moc pochválil.

Kdy je naplánován přesun na ledovou plochu a na co se tam chcete nejvíce zaměřit?

M.J.: Na led naskočíme ve čtvrtek 22.července. První dva dny necháme kluky rozjezdit a od pondělí 26. července. nás čeká poctivá příprava na velmi náročnou sezónu. Nejde říct, na co se chceme zaměřit, protože my se musíme zaměřit na úplně všechno. Kondice, tvorba hry, která nás bude v sezóně prezentovat, i samotné budování týmu. Naše přání je stát 11. září na modré čáře v RT TORAX aréně v Porubě nachystaní.

V přípravných zápasech dva extraligové kluby a top týmy Chance ligy. Co od těchto zápasů čekáte a jak jste s plánem přípravných zápasů spokojen?

M.J.: Od každého utkání budeme čekat něco jiného. Záleží na časové ose, kde se jaký zápas nachází. Ty první, to bude hra v únavě, sledování jednotlivých hráčů a hledání správných vazeb mezi jednotlivými hráči. V těch pozdějších by naše hra měla pomalu dostávat tvář a zdůrazňuji, že ten vlastně jediný důležitý zápas je až 11. září v Porubě. Víte, řada lidí hodnotí hráče i tým po prvním, druhém zápase, ale přípravné zápasy jsou od slova připravovat se. V předloňské sezóně jsme měli cíl: Postup do Chance ligy. Když jsme prohrávali na turnaji v Porubě s prvoligovými týmy, následně v Třebíči, tak nás všichni zavrhli a odsuzovali. Nenechali jsme se odradit negativními reakcemi a vyplatilo se. Cíl máme i letos a tak se budeme připravovat na Chance ligu. K tomu patří zkoušení hráčů, hledání složení jednotlivých formací a v neposlední řadě i způsobu hry. V přípravných utkáních bude řada přešlapů, které jsou pro sezónu důležité, nesmí se totiž stávat v samotné soutěži.

Fanouškům se většinou zdá, že v letní přípravě by mohlo být zápasů víc. Je možné, že ještě nějaký zápas přibyde, nebo je to takto optimálně rozvržené?

M.J.: Fanoušky bohužel zklamu, žádný zápas už určitě nepřibyde. Harmonogram přípravy jsme pečlivě promýšleli, každý zápas tam má své místo a důvod. Chceme hodně trénovat a zdá se nám, že počet utkání nás takhle dostatečně připraví.

Dostávají hráči například i mentální a psychickou průpravu?

M.J.: Nemáme k dispozici specialisty, takže si musíme pomoct sami a svým přístupem k hráčům vytvořit správné týmové nastavení. Jak se nám to podaří, to ukáže až samotná těžká sezóna.

Aktuální podmínky pro práci vám v Šumperku vyhovují? Přece jen jsou tady sportoviště pěkně v jednom areálu…

M.J.: Velice. Tady bych chtěl poděkovat panu řediteli Velčovskému. Letní přípravu jsme si s Lukášem naplánovali a klub nám opravdu poskytl veškeré potřebné podmínky pro práci. Hřiště, tělocvičny, posilovnu i další sportoviště jsme měli vždy plně k dispozici. Když už jsem u toho děkování, tak nejde opomenout kolegu Lukáše Majera a kluky z realizačního týmu. Lukáš mi nebyl jen dokonalým pomocníkem, ale v mnoha odborných věcech i oponentem, takže pracuje přesně tak, jak jsem si představoval. No a Radek Fischer s Béďou Ševčíkem vytvořili nám, trenérům, ale i hráčům neskutečný servis. Myslím, že každý z hráčů si musí jejich poctivé práce vážit. Opravdu všem velký dík za spolupráci.

Hráče nyní čeká dovolená, ale úplná zahálka to nejspíš nebude. Mají od vás tréninkové plány a budou například muset pravidelně reportovat, nebo je čeká kontrola až po návratu na další fázi přípravy?

M.J.: Součástí letní přípravy byl závěrečný týmový mítink a zde hráči slyšeli doporučení na dovolenou. Cíleně říkám doporučení. Za prvé svým hráčům věříme. Za druhé každý z nich se po společné přípravě cítí jinak a něco jiného během volna potřebuje. Kluci, které jsme si vybrali do týmu, mají plnou důvěru. Všichni vědí, co nás čeká a jakou má každý z nich zodpovědnost vůči týmu i sobě samotnému.

A co čeká trenéry, volno, práce, nebo třeba studium?

M.J.: V posledních dnech jsme si poctivě vše připravili tak, abychom měli i my čas chvíli si od práce odpočinout. Až se 19. července sejdeme na první trénink, hráči mají vše už teď nachystané. I nás trenéry čeká velká porce práce, zodpovědnosti za ni a s tím spjatý tlak. Neodpočatý trenér = nepřipravený trenér. Já osobně se budu hodně věnovat četbě knih, přítelkyni, dětem a činnostem spjatým s rodinou.

Autor: red., Tomáš Ostřanský, Michal Krobot - DŠ

Fotogalerie

hlavní trenér Martin Janeček                 zdroj foto: archiv sumpersko.net

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

VESELENÍ šumperské školky

VESELENÍ šumperské školky

Fotek: 93
Přidáno: 24.05.2024

Gastro festival Jídlo na ulici

Gastro festival Jídlo na ulici

Fotek: 65
Přidáno: 18.05.2024

Zábřeh - historická vozidla 2024

Zábřeh - historická vozidla 2024

Fotek: 109
Přidáno: 11.05.2024

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.