Trenér šumperských starších minižaček říká:“Soupeřova obrana nás přehrála“

ilustrační snímek zdroj foto:sumpersko.net

První utkání v neděli 10. února ve 14.30 hodin

OSK Olomouc B TJ -  Šumperk 1. ZŠ 60 : 33

Výsledek po čtvrtinách: 2:10, 26:17,37:21

Střelci: Plhalová Šárka 8, Skoupilová Veronika 8, Doubravová Eliška 6, Válková Adéla 3, Hanáková Veronika 2, Hauserová Kateřina 2, Smrčková Johanna 2,Plháková Martina 2.

Druhé utkání v neděli v 16.00 hodin

OSK Olomouc B -  TJ Šumperk 1. ZŠ  52  :  42

Výsledek po čtvrtinách: 14:10, 25:14, 38:30

Střelci: Plhalová Šárka 10, Válková Adéla 8,Čadilová Dominika 6,  Hauserová Kateřina 4, Skoupilová Veronika 4, Doubravová Eliška 2, Hanáková Veronika 2, Smrčková Johanna 2, Plháková Martina 2,Tomešová Sára 2.

Komentář trenéra Sitaře:“Olomoucká děvčata mají hru založenou na velmi dobré obraně. Jsou rychlá, agresivní a dokážou si v obraně vypomoct. S takovou obranou se v soutěži potkáme jen ojediněle, a proto jsme zaskočeni a nedokážeme tomuto tlaku čelit. Navíc, domácí rozhodčí byli na nás přísnější a to napomohlo k rozkladu naší hry. I přes naši výškovou převahu jsme se nedokázali prosadit na doskocích. Odražené míče i přihrávky na podkošové hráčky nezpracujeme a tím ztrácíme tuto výhodu. V prvním utkání jsme sice 1. čtvrtinu vyhráli 2 : 10, ale druhou jsme následně prohráli 24 : 7 a to rozhodlo. V druhém zápase jsme drželi krok, až do 5.inuty poslední čtvrtiny, kdy za stavu 40:38 si domácí trenér vzal oddechový čas. Po něm jsme polevili v obraně a nechali rozehrát jejich hráčku č.  17 Ševčíkovou, která nám dala 4 koše v řadě po sobě z jednoduchých nájezdů. Tím pro nás utkání vlastně skončilo a můžeme se jen utěšovat, že jsme uhráli dobrý výsledek.

Jediná naše hráčka Šárka Plhalová snese pochvalu, protože ta se dokázala s jejich obranou vypořádat a v útoku prosadit. Veronika Skoupilová v prvním zápase proměnila 6 trestných hodů ze 6, což lze také ocenit.“

Autor: red.,J.Sitař

ilustrační snímek             zdroj foto:sumpersko.net