Sobota 23. října 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Žákyně sedmé třídy zachránila život mladšímu kamarádovi

22.10.2021 - Žákyně sedmé třídy zachránila život mladšímu...

Počasí

23.10.2021 - Sobota

Teplota: 9 / 4 - Oblačno

24.10.2021 - Neděle

Teplota: 10 / 0 - SkoroJasno

Třetí ročník Beer trekingu je již minulostí. Až žije čtvrtý!

01. října 2013 - 01:34

Zpět na seznam článků

Recesistická rozlučka s Horskou výzvou

Třetí ročník Beer trekingu je již minulostí. Až žije čtvrtý!

Třetí ročník Beer Treking foto:sumpersko.net

V sobotu 28.září to konečně vypukloÚžasný! V areálu Kouty nad Desnou byl odstartován již třetí ročník otevřeného mistrovství v pivním trekingu.

Beer Treking

Co to vůbec je Beer treking? Tak především nejtěžší závod v kombinaci pití piva a chození po kopcích. Pořadatelé pro všechny nadšence připravili náročnou třináctikilometrovou kilometrovou trať, která byla vedena z areálu Kouty směrem na chatu Petrovka – Výrovku - Červenohorské sedlo a zpět do Skiareálu Kouty. Fotogalerie ZDE

Po čas výšlapu bylo připraveno šest občerstvovacích stanic s pivem a bonusovým panákem na Červenohorském sedle.

Beer Treking

Počasí v podobě babího léta bylo všem sportovcům nakloněno. Tato akce nakonec vyzněla nejen co by oslava sportu, ale také jako svérázná podpora státního svátku Sv. Václava a samozřejmě se nezapomenulo na den zpět, kdy byl popvé zaveden v Česku svátek piva. Takže ten, kdo nový pivní svátek nestihl v pátek oslavit, tak si to bohatě vynahradil v sobotu. Výběr značek piv byl skutečně bohatý.

Ředitel závodu, Pavel Zitta se musel usilovně modlit, protože počasí bylo skvělé a teprve první nedeštivé v tříleté histori Beer trekingu.
V místě startu se shromáždilo více jak dvěstě zájemců o tento netradiční sport. Už dopředu byl totiž avizován, jako rozlučka s oblíbeným seriálem Horská výzva - RockPoit. Samozřejmostí při těchto závodech jsou čtyřnozí přátelé, kterým byla dokonce v letošním roce věnována nová kategorie - Dog treking.

Beer Treking

Je jasné, že na závěrečném ročníku nesměli chlupáči chybět.

Beer Treking

Mnohé překvapilo, že někteří závodníci si před startem dali nezbytné cigárko, to proto, aby jim asi lépe šlapalo – kdo ví? Samotný start proběhl následovně, ihned po odstartování musel každý účastník vypít jednoho lahváče než byl pořadateli puštěn na další pochod.

Beer Treking

Zde bylo vidět rozdílnou taktiku závodníků. Někdo to do sebe hrkl takovým způsobem, že by se za to nemusel stydět štamgast leckteré vyhlášené hospody a někdo naopak nechvátal a svého lahvového půllitra si patřičně vychutnal. Nešlo přece jenom o závod, ale především o to, sejít se s kamarády, užít si nádherného počasí, přírody a čerstvého vzduchu. Samozřejmě v kombinaci pivkem a panákem, no uznejte sami, není to bomba?

Beer Treking
Do cíle dorazili všichni zdrávi a plni krásných dojmů. Již nyní se můžeme těšit na IV.ročník Beer trekingu 2014 – Ať žije. A samozřejmě poděkování hlavnímu organizátorovi Pavlu Zittovi, že společně se svým týmem dokázal přípravit zajímavou a určitě netradiční sportovní show.

Beer treking 2013 - Pavel Zitta

Závěr celého odpoledne skončíl v Lyžárně, kde proběhlo předání cen a skvělá zábava.

Beer Treking

Autor: sol., foto:sumpersko.net

Fotogalerie

Třetí ročník Beer Treking              foto:sumpersko.net

Soubory ke stažení

Další články z rubriky

Žákyně sedmé třídy zachránila život mladšímu kamarádovi

Žákyně sedmé třídy zachránila život mladšímu kamarádovi

Na táborovém soustředění v Hněvkově na Zábřežsku

Podvodník lákal na investice do ojetých vozů

Podvodník lákal na investice do ojetých vozů

Poškození jsou z Jesenicka, Prahy i Šumperska

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.