Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pondělí 14. října 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Radka Fišarová, Anna Lukášková & Litera

14.10.2019 - Radka Fišarová, Anna Lukášková & Litera - Benefiční...

Počasí

14.10.2019 - Pondělí

Teplota: 19 / 12 - Oblačno

15.10.2019 - Úterý

Teplota: 21 / 14 - PoloJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Tři požáry osobních vozidel během jediné hodiny v Olomouckém kraji

20. srpna 2012 - 22:34

Zpět na seznam článků

Hořela auta v Šumperku, Olomouci a Přerově

Tři požáry osobních vozidel během jediné hodiny v Olomouckém kraji

požár vozidla v Olomouci foto zdroj:HZS Ok

Jednotky profesionálních hasičů Olomouckého kraje v pondělí 20. srpna zasahovaly po šetnácté hodině u tří požárů osobních vozidel. "Na minutu přesně v šestnáct hodin převzala linka tísňového volání Hasičského záchranného sboru informaci o prvním požáru osobního vozidla v Šumperku, během dalších šedesáti minut o požáru vozidla v Olomouc i a také v Přerově," uvedl tiskový mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.

Olomouc

Operační středisko hasičů k první pomoci vyslalo na ulici Vítězná v Šumperku osádku prvního výjezdu jednotky profesionálních hasičů Šumperk. Plameny zasáhly motorovou část osobního vozidla. Hasiči je během chvíle lokalizovali a zároveň i požár celkově zlikvidovali. Poté provedli nutnou kontrolu pro vyloučení možných krytých ohnisek a vozidlo celkově ochladili. "Automobil je po požáru prakticky k odpisu a výše škody po dohodě s majitelem byla stanovena v částce 10tis korun," uvedl Zdeněk Hošák. Příčina vzniku požáru byla po technické závadě v motorové části vozidla.

Informaci o druhém požáru osobního vozidla v Olomouci na ulici Kaštanova převzala linka tísňového volání v 16:27 hodin. "Hasiči byli na místě prakticky jen během několika minut. Osobní vozidlo bylo v motorové části zcela zasaženo plameny. Ty také ohrožovaly další v těsné blízkosti zaparkovaná vozidla ale i výlohu a fasádu budovy," popsal událost mluvčí Hošák. Hasiči za nasazení dvou hasebních proudů během chvíle požár lokalizovali. K požáru došlo po technické závadě v motorové části vozidla a škody byla určena ve výši 60tis korun.

Olomouc - dohašení

Třetí žádost o pomoc při likvidaci požáru osobního vozidla převzala tísňová volání v 16:45. Oznamovatel si všimnul kouře od motoru osobního vozidla Opel u školy v Přerově místní část Velká Dlážka. "I potřetí se jednalo o požár v motorové části automobilu," sdělil Zdeněk Hošák. Hasiči požár osobního automobilu rovněž během chvíle dostali pod kontrolu a následně velmi rychle likvidovali. Poté provedli ochlazení vozidla a závěrečnou kontrolu termokamerou. Příčina vzniku požáru, rovněž i výše škody bude stanovena po došetření.

Při všech požárech naštěstí nedošlo k žádným zraněním osob a ani dalším následným škodám na cizím majetku.

 

Autor: red.,Z.Hošák, zdroj foto: HZS Ok

Fotogalerie

požár vozidla v Olomouci                 foto zdroj:HZS Ok

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.