Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 18. září 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Opilý řidič skútru havaroval v Mohelnici

18.09.2019 - Opilý řidič skútru havaroval v Mohelnici - Po nehodě...

Počasí

18.09.2019 - Středa

Teplota: 14 / 8 - SkoroJasno

19.09.2019 - Čtvrtek

Teplota: 15 / 6 - PoloJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Tříkrálová sbírka 2012

02. ledna 2012 - 08:08

Zpět na seznam článků

Největší dobrovolnická akce v České republice

Tříkrálová sbírka 2012

zdroj:trikralovasbirka.cz

Dobročinná akce Tříkrálová sbírka, kterou pořádá Charita České republiky, je největší dobrovolnickou akcí u nás a v roce 2012 se v celostátním měřítku uskuteční již po podvanácté. Tříkrálová sbírka 2012 se koná v rozmezí 1. - 14. ledna 2012. Koledování je však závislé na místních zvyklostech a podmínkách, zejména na počtu skupinek, které bude mít místní Charita k dispozici. Výtěžek sbírky je určen především na pomoc nemocným, handicapovaným, seniorům, matkám s dětmi v tísni a dalším jinak sociálně potřebným skupinám lidí a to zejména v regionech, kde sbírka probíhá. Nejméně desetina výnosu sbírky je každoročně určena také na humanitární pomoc do zahraničí.
Výnos sbírky se rozdělí podle tohoto klíče:
65 % samostatné a společné projekty farních a oblastních charit v regionech, kde se výnos vykoledoval
15 % projekty diecézních charit
10 % humanitární pomoc
5 % projekty pomoci organizované sekretariátem CHČR
5 % režijní náklady na pořádání sbírky.

Do ulic obcí a měst vychází více než 14 tisíc kolednických skupinek (přibližně 50 000 dobrovolníků) a výnos sbírky činil v minulém roce přes 70 milionů korun. Sbírka má ustálená pravidla, vedoucím skupinky musí být dospělá osoba vybavená průkazem koledníka.

Dobročinná charitní akce Tříkrálová sbírka byla v ČR po některých dílčích pokusech poprvé v roce 2001 uspořádána v celostátním měřítku. Od té doby se koná každoročně, v roce 2011 proběhla již pojedenácté. Podobné sbírky s delší tradicí se konají též v Německu a v Rakousku. Sbírka probíhá podle přesných pravidel. Na úvod žehnají koledníkům v jednotlivých diecézích biskupové a kněží. Skupinku tvoří zpravidla tři koledníci v dětském věku, převlečení za bájné krále (mudrce z východu), kteří se podle tradice přišli poklonit do Betléma novorozenému Ježíškovi. Koledování probíhá podle místních podmínek v průběhu prvních dvou týdnů měsíce ledna.

 

 

Autor: redakce,trikralovasbirka.cz

Fotogalerie

zdroj:trikralovasbirka.cz
zdroj:trikralovasbirka.cz

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.