Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 27. února 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Kvůli užovce se na čas zastavila obnova nádrže

27.02.2024 - Kvůli užovce se na čas zastavila obnova nádrže - Už je...

Počasí

27.02.2024 - Úterý

Teplota: 14 / 5 - obcasny-Déšť

28.02.2024 - Středa

Teplota: 12 / 9 - Zataženo

Zde je místo pro Vaši reklamu

Trojnásobná vražda v kostele

23. září 2012 - 11:38

Zpět na seznam článků

Vrah neměl s obětmi slitování

Trojnásobná vražda v kostele

ilustrační snímek zdroj:sumpersko.net

Případ se stal 27. února roku 1960. Toho dne bylo sychravé zimní ráno a v Námestove na Slovensku ještě nikdo netušil, jaká velká tragédie se stala v kostele. Přesně v 07:15 hodin byla na místním oddělení bezpečnosti nahlášena trojnásobná vražda. Na místo neštěstí se okamžitě vypravila výjezdová skupina se soudním lékařem. Byla nalezena tři mrtvá těla. Oběti byly brutálně usmrceny. Podle lékaře nastala smrt přibližně před dvanácti hodinami.

Policisté měli díky informaci místních občanů velmi významný posun v pátrání již na počátku případu. V hostinci byl spatřen muž v šatech od krve. Jednalo se občana J.J., který pocházel z Námestova, ale pracoval na Ostravsku. Cíleným pátrání byl jmenovaný zadržen na nádraží ve Vrútkách. Ještě si ani nesundal zakrvácené oblečení. Při zadržení byl podezřelý dotázán od čeho má zakrvácené oblečení a klidně sdělil: „Pokud jste byli v Námestove, víte od čeho, mám zakrvácené šaty.“

J. J. nebyl policistům neznámý, již v roce 1957 byl odsouzena za znásilnění na 2,5 roku nepodmíněně. Z následného výslechu vyplynulo, že J.J. po návratu z trestu odešel pracovat jako brigádník do uhelných dolů v Karviné. Pracovní morálka mu vydržela jen dva měsíce, pak přestal pracovat a živil se drobnými krádežemi. Dne 26. února 1960 se přesunul do svého rodiště Námestova s cílem nechat si vyhotovit novu občanku. Peníze na průkaz  totožnosti mu dala matka, která však netušila, že její syn peníze propije s kamarády. J.J. začal pak usilovně přemýšlet, jak znovu získat peníze. Věděl, že od matky už nic nedostane. Hlavou mu prolétla myšlenka vybrat pokladničku v kostele. Se zkušeností starého kriminálníka si šel obhlédnout místo činu. Zjistil, že v kostele se nachází tři pokladničky pevně osazené.

Bylo rozhodnuto! Odebral se do sklepa svého příbuzného, odkud si vzal sekeru a vydal se loupit. V kostele v tu dobu nikdo nebyl, vylomil tedy jednu pokladničku ze zdi a u zadních vchodových dveří začal pokladničku zpracovávat sekyrou. V tom přišla do kostela žena kolem 52 let, která vstoupila doprostřed lodě kostela a začala se modlit. J.J.  se opatrně přiblížil k modlící se ženě a sekerou ji udeřil do týlové části hlavy, žena se sesula k zemi. Vrah se naklonil k oběti a zjistil, že ještě žije. Několika údery toporem sekyry ji ubil. Po té začal ženu svlékat s cílem na ni vykonat soulož. Po odstranění oděvu z mrtvé ženy usoudil, že je moc stará a od soulože upustil. V tu chvíli již vrah se vrátil k pokladničce a začal ji znovu páčit, když v tom okamžiku přišel do kostela muž, který poklekl u výklenku u sochy a začal se modlit.

Vrah se rozhodl znovu zaútočit. Hnala ho touha po penězích. Nepozorovaně se přiblížil ke své oběti a úderem sekerou do spánku ji složil k zemi. I v tomto případě se přesvědčil, že muž ještě dýchá a proto svou druhou oběť několika údery sekery zbavil života. Mrtvého muže vrah prohledal a zcizil mu cca 250 korun.

Poté se J.J. rozhodl zkusit vykrást druhou pokladničku, která byla umístěna na podstavci sv. Antonína naproti bočním hlavním dveřím. Těmito dveřmi následně vešla do kostela 17 letá dívka, která když se začala modlit. Netušila, že je to její poslední modlitba. Ve vrahovi se opět probudil sexuální chtíč a nepozorován došel se sekyrou těsně k ní a jednou ranou ji srazil k zemi. Na to vzal svou oběť do náruče a odnesl ji k mrtvé starší ženě. Zde ji položil a znásilnil. Po svém ohavném činu vykradl zbývající pokladničky a z kostela odešel.
Za bestiální vraždy byl J.J. nekompromisně potrestán. Vrah byl rychle zatčen díky pomoci veřejnosti. Nemohlo tak dojít k dalším trestným činům. Vrah a zloděj J.J. se opravdu ničeho neštítil.

Autor: sol

Fotogalerie

ilustrační snímek                 zdroj:sumpersko.net

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Kollárovci v Šumperku

Kollárovci v Šumperku

Fotek: 82
Přidáno: 26.02.2024

Silvestr s otužilci v Bludově

Silvestr s otužilci v Bludově

Fotek: 99
Přidáno: 31.12.2023

Vánoce na zámku Velké Losiny

Vánoce na zámku Velké Losiny

Fotek: 49
Přidáno: 28.12.2023

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.