Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 23. října 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Žákyně sedmé třídy zachránila život mladšímu kamarádovi

22.10.2021 - Žákyně sedmé třídy zachránila život mladšímu...

Počasí

23.10.2021 - Sobota

Teplota: 9 / 4 - Oblačno

24.10.2021 - Neděle

Teplota: 10 / 0 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Truhla na hračky se může stát pro dítě nebezpečnou pastí

20. srpna 2013 - 12:26

Zpět na seznam článků

Česká obchodní inspekce vydala zákaz prodeje

Truhla na hračky se může stát pro dítě nebezpečnou pastí

Nebezpečná truhla na hračky zdroj foto:čoi

Inspektoři ČOI zjistili, že český zásilkový obchod nabízí výrobky, které představují hlavně pro dětské uživatele riziko.

V nabídkovém katalogu zásilkového obchodu pro jaro - léto 2013 jsou tyto výrobky vedeny pod názvem „Truhla mobilní“ vhodná do dětských pokojů na uložení hraček, oblečení…Výrobek s výrazným designem, který slouží jako úložný kontejner na hračky, je praktickým vybavením mnoha dětských pokojů.

Vzhledem k tomu, že s nimi manipulují zejména děti, musí tyto výrobky splňovat specifické požadavky na bezpečnost. „V katalogu zásilkového obchodu byly nabízeny mobilní truhly na uložení hraček nebo oblečení, do nichž se pohodlně vejde dítě předškolního věku. Při hře může snadno dojít k zaklapnutí víka truhly, aniž by uvnitř uzavřené dítě mělo možnost se z truhly samo dostat,“ popsal příčinu nebezpečí Vladimír Velčovský, ústřední ředitel ČOI. „Výrobce nesplnil stanovený požadavek na snadné vyproštění z uzavřeného prostoru bez pomoci zvenčí, a proto byl na tři typy truhel na hračky vydán zákaz prodeje. Po zpracování kompletní dokumentace budou tyto výrobky nahlášeny do informačního systému Rapex,“ dodal Vladimír Velčovský.                                                            

Posouzením rizik bylo zjištěno, že při herní aktivitě dětí může dojít díky pevné fixaci víka zvenčí k uzavření dítěte v prostoru truhly druhým dítětem.

nebezpečná truhla - uzávěr - otevřen

To znamená, že dítě uzavřené uvnitř nemůže vnější uzávěr víka zvnitřku odjistit. Dítě se z truhly může vyprostit pouze za aktivní pomoci jiné osoby zvenčí, což je v rozporu se závaznými předpisy pro bezpečnost hraček.

nebezpečná truhla - uzávěr zavřen

Inspektoři ČOI vydali zákaz prodeje všech tří uvedených typů truhel na hračky a následně distributor přijal opatření, na základě kterého stáhl uvedené rizikové výrobky z trhu.

Autor: red.,J.Jelínková, zdroj foto:čoi

Fotogalerie

Nebezpečná truhla na hračky     zdroj foto:čoi

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.