Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pondělí 14. října 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Radka Fišarová, Anna Lukášková & Litera

14.10.2019 - Radka Fišarová, Anna Lukášková & Litera - Benefiční...

Počasí

14.10.2019 - Pondělí

Teplota: 19 / 12 - Oblačno

15.10.2019 - Úterý

Teplota: 21 / 14 - PoloJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Tuzemák z nelegálního skladu společnosti Verdana obsahuje 50% metanolu

16. října 2012 - 11:40

Zpět na seznam článků

Sedm tisíc šest set lahví, které mohly zabíjet

Tuzemák z nelegálního skladu společnosti Verdana obsahuje 50% metanolu

Tuzemák z nelegálního skladu společnosti Verdana obsahuje 50% metanolu zdroj foto SZPI

Státní zemědělská a potravinářská inspekce zjistila mimořádně vysokou koncentraci metanolu ve vzorku lihoviny odebraném v neregistrovaném skladu společnosti Verdana s.r.o. ve zlínské lokalitě Rybníky. V produktu označeném etiketou a kolkem společnosti Likérka Drak s.r.o. - Original Tuzemák alk. 40% obj. v lahvi o obsahu 0, 42 l - laboratorní analýza prokázala přítomnost metanolu v koncentraci 535 847mg na litr absolutního alkoholu (mg/l a.a.), metanol tak představuje 50% veškerého alkoholu v uvedeném spotřebitelském balení. Jedná se o vysoce toxickou směs, kterou výrobce zabalil jako potravinu a připravil k expedici do maloobchodní sítě.

„Předmětný výrobek inspekce ve skladu společnosti Verdana zjistila v množství sedm tisíc šest set lahví, což představuje celkem tři tisíce tři sta litrů lihoviny. Zjištěné množství lihoviny je při uvedené koncentraci metanolu schopno usmrtit řádově tisíce osob,“ uvedl tiskový mluvčí SZI Pavel Kopřiva

Tuzemak Drak

Inspekce předala veškerá zjištění Policii ČR a Celní správě, aby tyto složky mohly konat v rámci svých pravomocí. Vzhledem k závažnosti nálezu je v současnosti sklad zajišťován před případným pohybem zboží a to v návaznosti na opatření, která už SZPI a Celní správa uložily v předchozích dnech. Inspekce ve skladu pokračuje v odběru a testování vzorků lihovin, které považuje za rizikové.

SZPI v uvedeném skladu společnosti  Verdana vykonala společně s Celní správou kontrolu v minulém týdnu. Informovali jsme ZDE. Na základě zjištěných poznatků zde inspekce neprodleně zakázala uvádět do oběhu 31 426 lahví a šestilitrových barelů – celkem 56 360 litrů lihovin – s etiketou a kolkem společnosti Likérka Drak.

Autor: red., P.Kopřiva, zdroj foto:SZPI

Fotogalerie

Tuzemák z nelegálního skladu společnosti Verdana obsahuje 50% metanolu  zdroj foto SZPI

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.