Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 20. května 2025 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Hanušovice slaví 700 let

19.05.2025 - Hanušovice slaví 700 let - První část oslav začne už...

Počasí

20.05.2025 - Úterý

Teplota: 18 / 10 - Oblačno

21.05.2025 - Středa

Teplota: 20 / 8 - PoloJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Tvůrci padělků se nejvíce zaměřili na značku Louis Vuitton

05. listopadu 2016 - 14:29

Zpět na seznam článků

Inspektoři ČOI zajistili tisíce padělků

Tvůrci padělků se nejvíce zaměřili na značku Louis Vuitton

ilustrační snímek zdroj: čoi

Porušování práv duševního vlastnictví ve více než sto případech zjistily kontrolní akce České obchodní inspekce ve druhém čtvrtletí letošního roku.

tabulka zdroj: čoi

Inspektoři zajistili celkem 9 374 kusů padělků ve výši více než 122 miliónů v hodnotě originálů, kdy největší množství padělaného zboží představoval textil, obuv, hodinky, hračky a další. Tvůrci padělků se nejvíce zaměřili na produkci značky Louis Vuitton, Michael Kors a Minions. „Na kontrolách zaměřených na dodržování práv duševního vlastnictví se vedle České obchodní inspekce podílely i další orgány státní správy jako například Policie ČR, celní správa, živnostenské úřady a cizinecká policie. Vzhledem k tomu, že pravomoci těchto institucí se doplňují, jsou i společné kontroly daleko účinnější a přispívají nejen k odhalování nabídky padělaného zboží při samotném prodeji, ale také při jeho skladování a distribuci,“ řekl ústřední ředitel České obchodní inspekce Mojmír Bezecný.

tabulka zdroj: čoiČOI:Pod položkou „Další druhy výrobků“ jsou zahrnuty například tyto druhy výrobků: vlasové kartáče, sluneční brýle a pouzdra, přívěsky, řetízky, náramky, nože, reproduktory, brusky na chodidla, pilníky na nehty a vrtulníky. 

tabulka zdroj: čoi

Z celkového počtu pěti set provedených kontrol zjistili inspektoři porušení obecně závazných právních předpisů ve více než tři sta případech. „Na základě zjištěného porušení právních předpisů bylo v rámci kontrolní akce pravomocně uloženo celkem 385 pokut. Bylo zajištěno 9 374 kusů padělků. Po pravomocném rozhodnutí soudu dojde k propadnutí nebo zabrání zajištěného zboží. Padělky jsou pak buď zničeny, nebo využity k humanitárním účelům,“ uvedl tiskový mluvčí Jiří Fröhlich.

Autor: red., J. Fröhlich

Fotogalerie

ilustrační snímek                      zdroj: čoi

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Michal Prokop v Šumperku

Michal Prokop v Šumperku

Fotek: 65
Přidáno: 17.05.2025

GASTROFESTIVAL v šumperském parku

GASTROFESTIVAL v šumperském parku

Fotek: 52
Přidáno: 10.05.2025

Šumperský kulturák oslavil 45. narozeniny

Šumperský kulturák oslavil 45. narozeniny

Fotek: 76
Přidáno: 09.05.2025

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.