UP Business Cump motivoval k podnikání
27. listopadu 2023 - 17:14
Představil umělou inteligenci jako partnera pro byznys
ilustrační snímek zdroj: archiv upol - V. Duda
Umělá inteligence jako příležitost a výzva byla hlavním tématem letošního, již 11. ročníku UP Business Campu, který uspořádal Vědeckotechnický park Univerzity Palackého v Olomouci (VTP UP) pro podnikající studenty, startupy a podnikatele. Na akci v univerzitním science centru Pevnost poznání dorazilo 170 zájemců o témata spojená s podnikáním a využitím umělé inteligence.
Konference přivítala sedm inspirativních řečníků, kteří se podělili o své know-how z oblasti IT, umělé inteligence (AI) a zkušenosti s podnikáním. Přednášky doplnily praktické workshopy o self-managementu a efektivní práci s ChatGPT. „Téma rozvoje technologií a startupů rezonuje napříč společností, a proto mi akce, jako je UP Business Camp, dávají velký smysl. Jsem rád, že jsme se zde po roce sešli v tak hojném počtu,“ zahájil konferenci rektor UP Martin Procházka. „Těší mě, že je o poznávání nových možností v podnikání zájem, vysoká účast na dnešním UP Business Campu je toho důkazem. Umělá inteligence ovlivňuje společnost i podnikání, proto se na ni 11. ročník UP Business Campu zaměřuje a nahlíží na AI jako na příležitost, nikoliv jako na hrozbu,“ doplnil Petr Kubečka, ředitel Vědeckotechnického parku UP.
Po úvodních slovech zahájil dopolední blok právník Jakub Dohnal z advokátní kanceláře Arrows ETL Global, který seznámil hosty s využíváním umělé inteligence v advokátní praxi a otevřel otázku, zda umělá inteligence může ohrozit právníky či jiné profese. V následující přednášce představil svou inspirativní životní cestu manažer IN_HUB Přerov Filip Navrátil z Inovačního centra Olomouckého kraje a motivoval návštěvníky k tomu, aby se nebáli plnit si své sny.
Poledne proběhlo ve znamení workshopů. Hosté si mohli společně s Jakubem Pokorným z IT firmy 3Pillar Global vyzkoušet, jak efektivně komunikovat s chatbotem ChatGPT. O tipy, jak si správně nastavit priority k dosažení nejen podnikatelských cílů, se podělila mentorka a koučka Vladislava Závrská.
Součástí UP Business Campu byl tradičně také Souboj startupů pořádaný společností StartupKlub.cz. Do letošního ročníku se zapojilo rekordních 21 startupů. Porota, jejímž členem byl mimo jiné také ředitel VTP UP Petr Kubečka, ohodnotila přihlášené podnikatelské záměry. Jako nejlepší projekt vybrala Ergobody – systém pro vedení terapeutické praxe, druhé místo získal projekt Believer – platforma pro věřící a jejich sbory, na třetím místě se umístil projekt Citymind usnadňující komunikaci mezi občany a městy.
Začátek odpoledního přednáškového bloku patřil zástupcům agentury CzechInvest Martinu Markovi a Matouši Kostlivému. Přišla řeč na vazby mezi startupy, umělou inteligencí a státem a na to, jakou strategickou podporu umělé inteligence lze v České republice využít. V tématu AI pokračoval Alexandr Dobeš a Miloš Soukup z IBM. Oba odborníci nabídli ucelený pohled na digitální evoluci umělé inteligence a uvedli dopady na každodenní život včetně etických aspektů. Přednáškovou část UP Business Campu zakončil Jiří Vicherek z PR agentury Fenek a vyhodnotil Česko jako zemi, která má potenciál být do budoucna technologickým leaderem.
Konferenci doplnil pestrý doprovodný program zahrnující vlastnoruční výrobu poznámkových bloků s Vydavatelstvím UP, soutěž v arkádové hře HolUP nebo konzultace s marketingovou agenturou Arrow Marketing a vývojářským studiem Beecode.io, které stojí za univerzitní aplikací UPlikace.
Autor: red., E. Havrtlant, zdroj foto: upol - V. Duda
Fotogalerie
Další články z rubriky
Podmínky užití |
Prohlášení o přístupnosti |
Reklama |
Kontakty |
Nastavení souborů Cookies
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.