Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pátek 27. ledna 2023 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Začíná demolice nejstarší budovy v areálu FN Olomouc

26.01.2023 - Začíná demolice nejstarší budovy v areálu FN Olomouc -...

Počasí

27.01.2023 - Pátek

Teplota: 1 / -1 - prehanky-Sníh

28.01.2023 - Sobota

Teplota: 2 / -2 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Účastníci výroční akce zavítají také do Balneoparku v Jeseníku

24. května 2012 - 11:50

Zpět na seznam článků

Odkaz Vincenze Priessnitze v česko-polském příhraničí

Účastníci výroční akce zavítají také do Balneoparku v Jeseníku

Balneopark v Jeseníku foto:V.Janků

Ve dnech 29. a 30. května  proběhne v polském Jarnołtówku Výroční akce 2012 v rámci Operačního programu přeshraniční spolupráce ČR-PL  2007 – 2013. Během akce se uskuteční okružní jízda po projektech realizovaných v Głuchołazech, Głogówku a Prudniku. Účastníci také zavítají  do Jeseníku. 

Jeseník panorama 2004-5-28 04

Zde bylo v rámci projektu „Odkaz Vincenze Priessnitze v česko-polském příhraničí“ realizováno dílo světového významu –  Balneopark, který je zaměřen na tradici léčby studenou vodou. Operační program má za úkol podporovat především projekty zaměřené na vzájemné hospodářské, společenské a kulturní vztahy, společnou péči o přírodní bohatství a rozvoj cestovního ruchu. Cílem akce je tak především seznámení veřejnosti s dosavadními výsledky Programu a zajímavostmi česko-polského příhraničí.

Balneopark Jeseník

Součástí konference bude rovněž vyhlášení vítěze „Soutěže o nejinspirativnější projekt“, do které byly nominovány také dva projekty z Jesenicka. Prvním soutěžním projektem byl „Odkaz Vincenze Priessnitze v česko-polském příhraničí“, který společně připravily Společnost Vincenze Priessnitze a město Głuchołazy. Druhým soutěžním projektem byl projekt „Čarodějnickou cyklotrasou po česko-polském příhraničí“, jehož iniciátorem je město Šumperk a partnery okres Nysa a Jeseníky – Sdružení cestovního ruchu.

Přihlášení účastníci konference však budou mít nejen možnost být přítomni vyhlášení vítěze, ale také shlédnout samotné výstupy projektů. První konferenční den po slavnostním vyhlášení vítězů se budou moci seznámit s projektem „Odkaz Vincenze Priessnitze v česko-polském příhraničí“ přímo na živo, neboť navštíví Balneopark v areálu Priessnitzových léčebných lázní v Jeseníku. Je možné, že tak rovnou navštíví jeden z oceněných projektů? Nechme se překvapit.

Autor: red.V.Janků

Fotogalerie

Balneopark v Jeseníku      foto:V.Janků

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.