Pátek 19. října 2018 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Hejtmanství ocenilo talentované školáky

18.10.2018 - Hejtmanství ocenilo talentované školáky - Na akci...

Počasí

SkoroJasno

19.10.2018 - Pátek

Teplota: 22 / 10 - SkoroJasno

Oblačno

20.10.2018 - Sobota

Teplota: 14 / 6 - Oblačno

Plavání cvičení

Ultramaratonec Štěpán Dvořák proběhl Zábřehem

07. května 2018 - 11:17

Zpět na seznam článků

Měl za sebou přes dvě třetiny plánované cesty napříč Českou republikou

Ultramaratonec Štěpán Dvořák proběhl Zábřehem

Ultramaratonec Štěpán Dvořák proběhl Zábřehemzdroj foto: muz

Z nejzápadnějšího bodu před Aší vyběhl ve čtvrtek ráno a od té doby běží téměř bez spánku jen s nutnými občerstvovacími přestávkami.

K nejvýchodnějšímu bodu před Jablunkovem mu v neděli 6. Května v Zábřeze zbývalo ještě dvě stě kilometrů a dvě třetiny z trasy měřící celkem 646 km.

Zábřeh - běžci podpořili Štěpána Dvořáka zdroj foto:muz

Je to neuvěřitelný výkon, přeběhnout celou Českou republiku se doposud nikomu nepodařilo. Po cestě se ke Štěpánovi Dvořákovi připojují další běžci, aby jej podpořili a povzbudili. Na trati kolem Zábřeha to byla velmi silná podpora.

Štěpán Dvořák ke svému běhu mimo jiné také napsal: „Mezi květnovými svátky vyběhnu z nejzápadnějšího bodu České republiky a pokusím se běžet skrz celé Česko až do nejvýchodnějšího bodu České republiky. Svůj předchozí běžecký rekord 402 km v případě úspěchu zlepším na více než 640 km. Vybíhat budu ve čtvrtek 3. května mezi šestou až sedmou hodinou ráno a dobíhat snad už v pondělí 7. května někdy večer. Celkově bude trať dlouhá 640 až 660 km. Po celou dobu budu sledovaný pomocí GPS, takže je možnost si mě kdykoli v reálném čase najít přes internet na mapě. Mám v plánu běžet non-stop, tzn. nepřetržitě jen s nejnutnějšími přestávkami na činnosti, které za běhu prostě dělat nejdou. Poprvé do těchto zastávek plánovaně zařadím i krátké asi hodinu dlouhé chvilky na spaní, které očekávám pravděpodobně vždy ke konci každé noci nad ránem. Děkuji všem, kteří mě opět touto cestou podpoříte! Běžím jen sám za sebe, takže se nejedná o žádnou komerční akci. První pokus o Velikonocích byl předčasně ukončen pro technickou závadu na GPS navigaci a záznamu ve čtvrtek v Praze po 232 km.“

Autor: red., L. Mahdalová, zdroj foto: muz

Fotogalerie

Ultramaratonec Štěpán Dvořák proběhl Zábřehemzdroj foto: muz

Další články z rubriky

Opava vs Draci Šumperk 2:1sn

Opava vs Draci Šumperk 2:1sn

Reportáž ze zápasu

V Šumperku soutěžily sportovní gymnastky

V Šumperku soutěžily sportovní gymnastky

Mezinárodní závod Jesenio Cup 2018

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.