Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 27. května 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Řidič omylem sešlápl plyn a narazil do budovy čerpací stanice

27.05.2020 - Řidič omylem sešlápl plyn a narazil do budovy čerpací...

Počasí

27.05.2020 - Středa

Teplota: 19 / 6 - PoloJasno

28.05.2020 - Čtvrtek

Teplota: 13 / 7 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Unikátní koláž z olomoucké „Šantovky“ pomohla zvířecím kamarádům

06. září 2017 - 19:22

Zpět na seznam článků

Do společné malby se zapojilo 1600 lidí

Unikátní koláž z olomoucké „Šantovky“ pomohla zvířecím kamarádům

Olomouc - společná malba s názvem Another Wall zdroj foto: GŠ

Zřejmě největší kolektivní malba v Evropě vznikala v olomouckém obchodně společenském centru Galerii Šantovka od ledna loňského roku. Letos začátkem září byla na svoje místo dosazena poslední deska obří koláže.

Bezpochyby unikátní umělecké dílo má délku čtyřiašedeást metrů a výšku čtyři metry. Lidé, kteří se na malování podíleli, mohli zakoupením desky přispět na olomoucký útulek pro psy a kočky. S jedinečným projektem společné malby s názvem Another Wall přišlo Art Studio v Galerii Šantovka.

Olomouc - společná malba s názvem Another Wall zdroj foto: GŠ

Umělcem se alespoň na chvilku stalo bezmála šestnáct set lidí, z nichž část si za symbolických sto korun zakoupila desku, na kterou namalovali připravenou předlohu. „Každý, kdo se zapojil, dostal na papíře předlohu, kterou se snažil co nejvěrněji namalovat na desku o rozměrech 40x40 centimetrů. Jednotlivé čtverce byly označeny a měly přesně svoje místo. Postupně jsme je lepili na zeď naproti Art Studiu a vznikl velkolepý obraz z rukou návštěvníků Šantovky,“ vysvětluje vznik koláže Marcel Hubáček z Art Studia Galerie Šantovka.

Olomouc - společná malba s názvem Another Wall zdroj foto: GŠ

„Malovat chodili rodiny, pracovní i sportovní kolektivy, školáci, ale i známé osobnosti. Akci podpořili i návštěvníci ze zahraničí, například z Nového Zélandu, Japonska, Austrálie, Kanady, Číny, Německa nebo Anglie. Společně vytvořili koláž z děl od světoznámých autorů, jako jsou Pablo Picasso, Andy Warhol, Salvátor Dalí, Edvard Munch, Leonardo Da Vinci a mnoho dalších,“ dodává Marcel Hubáček.

Olomouc - společná malba s názvem Another Wall - Marcel Hubáček představuje jednu z namalovaných desek zdroj foto: GŠ

Zájemci malovali na cementotřískové desky olejovými barvami. Cena jedné desky byla symbolických sto korun a díky těm, kteří přispěli, poputuje celý výtěžek do olomouckého psího útulku. „Už minulý rok před Vánocemi, v průběhu akce, jsme získali od Galerie Šantovka granule a pamlsky pro naše psy a kočky v útulku za zhruba 15 tisíc korun. Zbytek vybrané částky použijeme opět na krmení a péči o naše svěřence,“ dodává Hana Dědochová z olomouckého útulku Ligy na ochranu zvířat v Neředíně.

Olomouc - společná malba s názvem Another Wall - ředitelka útulku Hana Dětochová převzala šek zdroj foto: GŠ

Galerie Šantovka již předala vedení psího útulku šek na zbývajících 55 tisíc korun.

Obchodně společenské centrum Galerie Šantovka se pro veřejnost otevřelo v roce 2013. Představuje první dokončenou část plánované městské čtvrti Šantovka, která vyrůstá v bývalém továrním areálu Milo a na okolních pozemcích nedaleko historického centra Olomouce. Obchodní galerie vytvořila více než 1500 nových pracovních míst, nabízí přibližně 200 obchodů a 2000 parkovacích míst v bezprostřední blízkosti centra města. Od svého vzniku pravidelně podporuje různé charitativní projekty a spolky.

Liga na ochranu zvířat ČR org. Olomouc provozuje útulek pro psy od roku 1996. Za tu dobu prošlo útulkem přes 14 tisíc psů a zhruba 300 koček. V poslední době se zaměstnanci útulku starají i o pár opuštěných fretek, papouška, gekončíka, králíčky apod. Většina z těchto zvířat byla navrácena původnímu majiteli nebo byla dána do adopce. Těm, kteří takové štěstí neměli, se stal jejich posledním domovem útulek.

Autor: red., J. Aláč, zdroj foto: GŠ

Fotogalerie

Olomouc - společná malba s názvem Another Wall   zdroj foto: GŠ

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.