Sobota 24. března 2018 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Falešný med na pultech českých obchodů

23.03.2018 - Falešný med na pultech českých obchodů - FSZPI varuje...

Počasí

oblacno

24.03.2018 - Sobota

Teplota: 5 / -2 - Oblačno

polojasno

25.03.2018 - Neděle

Teplota: 5 / -3 - PoloJasno

Unikátní koláž z olomoucké „Šantovky“ pomohla zvířecím kamarádům

06. září 2017 - 19:22

Zpět na seznam článků

Do společné malby se zapojilo 1600 lidí

Unikátní koláž z olomoucké „Šantovky“ pomohla zvířecím kamarádům

Olomouc - společná malba s názvem Another Wall zdroj foto: GŠ

Zřejmě největší kolektivní malba v Evropě vznikala v olomouckém obchodně společenském centru Galerii Šantovka od ledna loňského roku. Letos začátkem září byla na svoje místo dosazena poslední deska obří koláže.

Bezpochyby unikátní umělecké dílo má délku čtyřiašedeást metrů a výšku čtyři metry. Lidé, kteří se na malování podíleli, mohli zakoupením desky přispět na olomoucký útulek pro psy a kočky. S jedinečným projektem společné malby s názvem Another Wall přišlo Art Studio v Galerii Šantovka.

Olomouc - společná malba s názvem Another Wall zdroj foto: GŠ

Umělcem se alespoň na chvilku stalo bezmála šestnáct set lidí, z nichž část si za symbolických sto korun zakoupila desku, na kterou namalovali připravenou předlohu. „Každý, kdo se zapojil, dostal na papíře předlohu, kterou se snažil co nejvěrněji namalovat na desku o rozměrech 40x40 centimetrů. Jednotlivé čtverce byly označeny a měly přesně svoje místo. Postupně jsme je lepili na zeď naproti Art Studiu a vznikl velkolepý obraz z rukou návštěvníků Šantovky,“ vysvětluje vznik koláže Marcel Hubáček z Art Studia Galerie Šantovka.

Olomouc - společná malba s názvem Another Wall zdroj foto: GŠ

„Malovat chodili rodiny, pracovní i sportovní kolektivy, školáci, ale i známé osobnosti. Akci podpořili i návštěvníci ze zahraničí, například z Nového Zélandu, Japonska, Austrálie, Kanady, Číny, Německa nebo Anglie. Společně vytvořili koláž z děl od světoznámých autorů, jako jsou Pablo Picasso, Andy Warhol, Salvátor Dalí, Edvard Munch, Leonardo Da Vinci a mnoho dalších,“ dodává Marcel Hubáček.

Olomouc - společná malba s názvem Another Wall - Marcel Hubáček představuje jednu z namalovaných desek zdroj foto: GŠ

Zájemci malovali na cementotřískové desky olejovými barvami. Cena jedné desky byla symbolických sto korun a díky těm, kteří přispěli, poputuje celý výtěžek do olomouckého psího útulku. „Už minulý rok před Vánocemi, v průběhu akce, jsme získali od Galerie Šantovka granule a pamlsky pro naše psy a kočky v útulku za zhruba 15 tisíc korun. Zbytek vybrané částky použijeme opět na krmení a péči o naše svěřence,“ dodává Hana Dědochová z olomouckého útulku Ligy na ochranu zvířat v Neředíně.

Olomouc - společná malba s názvem Another Wall - ředitelka útulku Hana Dětochová převzala šek zdroj foto: GŠ

Galerie Šantovka již předala vedení psího útulku šek na zbývajících 55 tisíc korun.

Obchodně společenské centrum Galerie Šantovka se pro veřejnost otevřelo v roce 2013. Představuje první dokončenou část plánované městské čtvrti Šantovka, která vyrůstá v bývalém továrním areálu Milo a na okolních pozemcích nedaleko historického centra Olomouce. Obchodní galerie vytvořila více než 1500 nových pracovních míst, nabízí přibližně 200 obchodů a 2000 parkovacích míst v bezprostřední blízkosti centra města. Od svého vzniku pravidelně podporuje různé charitativní projekty a spolky.

Liga na ochranu zvířat ČR org. Olomouc provozuje útulek pro psy od roku 1996. Za tu dobu prošlo útulkem přes 14 tisíc psů a zhruba 300 koček. V poslední době se zaměstnanci útulku starají i o pár opuštěných fretek, papouška, gekončíka, králíčky apod. Většina z těchto zvířat byla navrácena původnímu majiteli nebo byla dána do adopce. Těm, kteří takové štěstí neměli, se stal jejich posledním domovem útulek.

Autor: red., J. Aláč, zdroj foto: GŠ

Fotogalerie

Olomouc - společná malba s názvem Another Wall   zdroj foto: GŠ

Další články z rubriky

Hasiči na Jesenicku mají za sebou zvláštní výcvik

Hasiči na Jesenicku mají za sebou zvláštní výcvik

Jak zvládnout rozsáhlý výpadek elektrické energie

Armáda spásy otevřela na Šumpersku „Domov přístav“

Armáda spásy otevřela na Šumpersku „Domov přístav“

Jde již o čtvrté zařízení na území České republiky

Exkluzivní Fotogalerie

Keltský večer v Šumperku I.

Keltský večer v Šumperku I.

Fotek: 41
Přidáno: 04.03.2018

Keltský večer v Šumperku II.

Keltský večer v Šumperku II.

Fotek: 67
Přidáno: 04.03.2018

Keltský večer v Šumperku III.

Keltský večer v Šumperku III.

Fotek: 31
Přidáno: 04.03.2018

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama a inzerce   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.