Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 20. února 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

FOTO: Pyrotechnici a hasiči cvičili s výškovou technikou

20.02.2024 - FOTO: Pyrotechnici a hasiči cvičili s výškovou technikou...

Počasí

20.02.2024 - Úterý

Teplota: 8 / 4 - Zataženo

21.02.2024 - Středa

Teplota: 8 / 3 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Univerzita Palackého pořádá druhý den otevřených dveří

22. ledna 2024 - 12:09

Zpět na seznam článků

Představí fakulty, knihovnu, koleje i menzu

Univerzita Palackého pořádá druhý den otevřených dveří

ilustrační snímek zdroj: archiv upol - V. Duda

Důležité informace o studiu i bohatý doprovodný program nabídne zájemcům Den otevřených dveří Univerzity Palackého v Olomouci (UP), který se uskuteční v sobotu 27. ledna. Tisícovky návštěvníků si budou moci od 9 do 14 hodin prohlédnout univerzitní prostory všech osmi fakult, koleje, menzu a další pracoviště. Zdarma je k nim dopraví speciální autobusová linka, prohlídku usnadní také moderní web s programem či infopoint.

Den otevřených dveří UP poskytne návštěvníkům kompletní informační servis. Na osmi fakultách se středoškoláci dozvědí vše o studiu, přijímacím řízení či zahraničních pobytech. Na některých si zájemci mohou vyzkoušet testy studijních předpokladů či prohlédnout laboratoře. Univerzitní knihovna připraví komentované prohlídky, otevřeno budou mít také koleje či menza. „Hlavní infopoint najdou zájemci na nádvoří Zbrojnice, kde sídlí univerzitní knihovna. Kromě důležitých informací a setkání s našimi studujícími se tam bude možné zapojit i do workshopu výroby bloku či si dát punč,“ uvedla prorektorka pro komunikaci a studentské záležitosti Andrea Hanáčková s tím, že program dne otevřených dveří bude lákavý i pro veřejnost.

Na webu Univerzitní město najdou zájemci časový rozpis hlavního i doprovodného programu, jízdní řád autobusu i další užitečné informace a odkazy včetně seznamu studijních programů. Dopravu nejen k fakultám zprostředkuje bezplatná autobusová linka, která vyjíždí v 8:55, 10:40 a 12:25 od zastávky u hlavního vlakového nádraží a přiblíží ke zpřístupněným univerzitním budovám.

Na teologické fakultě návštěvníci mohou zkusit pátrací hru s QR kódy nebo soupravu na simulaci stáří, energii návštěvníkům dodají domácí buchty. Filozofická fakulta příchozím nabídne kromě možnosti zkušebních testů předpokladů ke studiu nanečisto i linecké sušenky nebo hudební program před informačními bloky. S testy se zájemci mohou seznámit také na pedagogické fakultě, která nabízí i setkání v Centru podpory studentů se specifickými potřebami.

Přírodovědecká fakulta představí špičkově vybavené laboratoře či studovnu, pro odpočinek a zábavu půjde využít odpočinkovou zónu. Speciální program fakulty tělesné kultury nabídne popularizačně-vědecké i sportovní aktivity. Zájemci si budou moci vyzkoušet i virtuální realitu v prostředí se sportovní tematikou. Odpočinout si bude možno v chill out zóně, u fotokoutků nebo na komentované prohlídce. Tu nabídne i právnická fakulta, která pro zájemce připravila i blok „Učíme se prakticky“, ve kterém zažijí simulovanou výuku. Lékařská fakulta nabídne praktické ukázky poskytnutí první pomoci a péče o ústní dutinu, fakulta zdravotnických věd prohlídku odborných učeben s ukázkami měření tlaku nebo rehabilitačních pomůcek.

Oblíbené science centrum Pevnost poznání bude mít pro středoškoláky otevřeno od 9 do 17 hodin zdarma. Univerzitní informační centrum a obchod UPoint na Horním náměstí nabídne od 9 do 14 hodin informační materiály či univerzitní produkty a při předložení ISIC karty 10 procent slevu.

Návštěvníci budou moci také zjistit, jak to funguje na vysokoškolských kolejích a v menze. V menze Šmeralova se bude konat prezentace kolejí a menz, od 11 do 14 hodin se tam budou servírovat obědy. Otevřená budou i vybraná bistra FreshUP.

UP je druhou nejstarší univerzitou v ČR a patří mezi nejlépe hodnocené české vysoké školy ve světových žebříčcích. Nabízí přes 900 kombinací studijních programů, které na osmi fakultách studuje 23 tisíc studujících. Každoročně si na UP podá e-přihlášku přes 22 tisíc uchazečů a uchazeček.

Autor: red., E. Havrtlant, zdroj foto: upol - V. Duda

Fotogalerie

ilustrační snímek              zdroj: archiv upol - V. Duda

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Silvestr s otužilci v Bludově

Silvestr s otužilci v Bludově

Fotek: 99
Přidáno: 31.12.2023

Vánoce na zámku Velké Losiny

Vánoce na zámku Velké Losiny

Fotek: 49
Přidáno: 28.12.2023

Zabíjačkové hody

Zabíjačkové hody

Fotek: 30
Přidáno: 16.12.2023

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.