Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 25. května 2022 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Soutěž Podnikavé hlavy zná své vítěze

25.05.2022 - Soutěž Podnikavé hlavy zná své vítěze - Prvenství...

Počasí

25.05.2022 - Středa

Teplota: 16 / 11 - obcasny-Déšť

26.05.2022 - Čtvrtek

Teplota: 17 / 10 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Univerzita Palackého v Olomouci přijala 32 tisíc přihlášek ke studiu

22. března 2021 - 18:12

Zpět na seznam článků

Nejvíce za posledních devět let

Univerzita Palackého v Olomouci přijala 32 tisíc přihlášek ke studiu

Univerzita Palackého v Olomouci přijala 32 tisíc přihlášek ke studiu zdroj foto: upol - V. Duda

V polovině března byla jedna z posledních možností podat si elektronickou přihlášku na většinu oborů, které Univerzita Palackého v Olomouci (UP) nabízí. Olomoucká univerzita do této doby přijala celkem 32 347 přihlášek ke studiu. Jedná se o nejvyšší počet od roku 2012, a to i přesto, že se UP nemohla v minulých měsících prezentovat na zrušených studentských veletrzích, dnech otevřených dveří či roadshow po středních školách. K oslovení zájemců UP využívala poprvé převážně jen online prostor.

Loni v březnu UP evidovala 28 030 uchazečů o studium, letos se jejich počet navýšil o více než čtyři tisíce. Nárůst zaznamenalo všech osm fakult UP. Nejvíce tradičně láká možnost studia na filozofické nebo pedagogické fakultě, na nichž se sešlo přes 15 tisíc přihlášek.

Značný nárůst zájmu je patrný u nabídky cyrilometodějské teologické fakulty – letošních 1301 přihlášek znamená více než dvojnásobný počet proti loňsku. Ze zahraničí dorazilo 3967 přihlášek, z toho 2098 ze Slovenska. „S ohledem na zrušení téměř všech možností kontaktních prezentací možností studia v nádherné Olomouci a jejich přesunu do online prostoru jsou takto vysoká čísla přihlášek velmi potěšující a potvrzují pozitivní zájem o pestrou studijní nabídku UP v celé její šíři, kdy je poptávka nejen po tradičních, ale také po zcela nových studijních programech,“ uvedl prorektor pro vnější vztahy Petr Bilík.

Na některé studijní programy UP se lze i nadále přihlašovat, například na Zdravotnické záchranářství na fakultě zdravotnických věd (do 31. 3.), Management vědy na filozofické fakultě (15. 4.) nebo většinu oborů cyrilometodějské teologické fakulty (30. 4.). Na doktorské studium je možnost přihlásit se do dubna či května v závislosti na fakultě (filozofická, přírodovědecká: 30. 4.; lékařská: 14. 5.; pedagogická, právnická, teologická, fakulty tělesné kultury a zdravotnických věd: 31. 5.).

Termíny a formát přijímacích zkoušek se na jednotlivých fakultách UP liší a s ohledem na aktuální epidemickou situaci je pravděpodobné, že se informace budou průběžně upřesňovat.

Největší zájem je na UP tradičně o studium Všeobecného lékařství, Psychologie, Práva a právní vědy a Zubního lékařství. Dále pak také o učitelské obory na pedagogické fakultě, Fyzioterapii nebo Všeobecné ošetřovatelství. „Ze studijních programů, které UP nabízela zcela nově, je největší zájem o Aplikovanou psychoterapii a inovaci v sociální práci, online Teologii, Sociální práci s dětmi a mládeží nebo Experimentální biologii,“ doplnila tisková mluvčí olomoucké univerzity Gabriela Sýkorová Dvorníková.

Univerzita Palackého v Olomouci je druhou nejstarší univerzitou v ČR. Patří mezi nejlépe hodnocené české vysoké školy ve světových žebříčcích. Nabízí sedm stovek studijních programů, které na osmi fakultách studuje 23 tisíc studentů.

Autor: red., G. Sýkorová Dvorníková, Tomáš Krejčiřík, zdroj foto: upol - Vojtěch Duda

Fotogalerie

Univerzita Palackého v Olomouci přijala 32 tisíc přihlášek ke studiu   zdroj foto: upol - V. Duda

Související články

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.