Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 27. května 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Řidič omylem sešlápl plyn a narazil do budovy čerpací stanice

27.05.2020 - Řidič omylem sešlápl plyn a narazil do budovy čerpací...

Počasí

27.05.2020 - Středa

Teplota: 19 / 6 - PoloJasno

28.05.2020 - Čtvrtek

Teplota: 13 / 7 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Úřad práce pomůže zajistit zaměstnání v Německu

30. října 2014 - 08:25

Zpět na seznam článků

Němečtí zaměstnavatelé přijedou s nabídkami do Ostravy

Úřad práce pomůže zajistit zaměstnání v Německu

ilustrační snímek zdroj foto:archiv

Podrobné informace o pracovních a životních podmínkách v Německu či možnost získat práci v této zemi. To vše nabídne účastníkům seminář, který pořádají ve středu 5. listopadu v Ostravě Evropské služby zaměstnanosti společně s Úřadem práce ČR (ÚP ČR) a dalšími partnerskými organizacemi.

Seminář nazvaný „Životní a pracovní podmínky v Německu“ je určen všem, kteří se chtějí dozvědět více o německém pracovním trhu. S podrobnostmi seznámí návštěvníky zaměstnanci Bundesagentur für Arbeit, kteří přijali pozvání české strany. „Pokud člověk uvažuje o práci v této zemi, dozví se na našem semináři, co jej čeká, co si musí po příjezdu vyřídit, a jaké schopnosti a dovednosti by měl mít. Na závěr samozřejmě bude prostor i na dotazy,“ říká poradkyně EURES Mirka Matochová.

Součástí akce bude i nábor do pohostinství. Němečtí zaměstnavatelé nabídnou volné pozice například pro recepční, kuchaře, barmany a číšníky. "Zájemci mohou přímo na místě absolvovat po předcházející registraci osobní pohovor," upřesnila tisková mluvčí Úřadu práce ČR Kateřina Beránková. O tom, že o práci v Německu je velký zájem, svědčí i údaje z dostupné statistiky. Ke konci loňského roku pracovalo v SRN přes 26 tisíc občanů České republiky.

Zmiňovaný seminář proběhne ve středu 5. listopadu od 15.00 hodin na Krajském úřadě v Ostravě (ulice 28. Října). „Z důvodu omezené kapacity je nutná registrace,“ dodává tisková mluvčí Beránková.

Zájemci se mohou hlásit na tel. čísle 950 1432 643, e-mailem na eures@ot.mpsv.cz nebo osobně na Krajské pobočce ÚP ČR v Ostravě (ulice 30. dubna).

Autor: red.,K.Beránková

Fotogalerie

ilustrační snímek               zdroj foto:archiv

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.