Úspěšné zahájení závodní sezóny GK Šumperk
02. března 2026 - 09:29
Reportáž ze závodu

zahájení závodní sezóny GK Šumperk zdroj foto: oddíl
Prestižního závodu Zlatý štít VOKD (51.ročník), který se konal 21. února v Ostravě, se zúčastnilo 10 gymnastek GK Šumperk. V silné konkurenci se mladé talentované sportovkyně neztratily a předvedly pěkné výkony na bradlech a kladině. Závod, pořádaný pod hlavičkou oddílu VOKD Poruba, přilákal desítky soutěžících z celé republiky. Gymnastky GK Šumperk startovaly ve čtyřech kategoriích: začínající žákyně, mladší žákyně, žákyně VSB a starší žákyně.
Výsledky a klíčové momenty
Začínající žákyně: Matylda Cikrýtová obsadila krásné 12. místo, Le Nam Phuong Anička) 18. místo a Karin Liptáková 19. místo. Tato umístění ukazují solidní pokrok v technice a odvaze, což je ideální základ pro nadcházející sezónu. Matylda s Aničkou měly druhou nejvyššší známku obtížnosti na kladině.
Mladší žákyně: V této kategorii, za náročné a bezchybné sestavy na bradlech a kladině, to poprvé pro GK Šumperk zacinkalo. Zasloužila se o to Klára Snášelová, která si z Ostravy odváží v silné konkurenci gymnastek z GK Vítkovice bronzovou medaili a Le Thao Nguyen (Hanička) uzavřela první desítku.
Žákyně VSB předvedly obtížné sestavy na kladině. Ani jedna gymnastka nezaznamenala pád, a tak není divu, že se všechny umístily v první desítce. Terezie Paraska ke krásné a bezchybné kladině přidala ještě náročnou sestavu na bradlech a za svů výkon si odváží cenné stříbro. Tereza Štěpánková byla sedmá, Kateřina Stromšíková osmá a Viktorie Peduzzi desátá.
Starší žákyně: v této kategorii si premiéru odbila Julie Descas Hofmanová, která GK Šumperk navštěvuje od září. První závod nevyšel podle představ, ale svou pílí, odhodlnáním a přístupem se bude posunovat směrem k horním příčkám.
Autor: red., Jana Žandová, zdroj foto: GK Šumperk
Fotogalerie
Další články z rubriky
Podmínky užití |
Prohlášení o přístupnosti |
Reklama |
Kontakty |
Nastavení souborů Cookies
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.


Facebook







Komentovat článek můžete na naší Facebookové stránce.




