Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 23. září 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Na Olympiádě dětí a mládeže v kraji bude poprvé šerm

22.09.2021 - Na Olympiádě dětí a mládeže v kraji bude poprvé šerm...

Počasí

23.09.2021 - Čtvrtek

Teplota: 18 / 9 - Oblačno

24.09.2021 - Pátek

Teplota: 16 / 13 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Úspěšní z Blues Aperitivu si zahrají na Blues Alive

07. ledna 2016 - 08:09

Zpět na seznam článků

Přihlaste se do soutěže!

Úspěšní z Blues Aperitivu si zahrají na Blues Alive

Blues Alive 2015 foto: sumpersko.net

Součástí festivalu Blues Alive se neodlučitelně stala mezinárodní soutěžní přehlídka, která hledá nové talenty v žánru blues mezi neprofesionálními kapelami bez ohledu na zemi původu.

Dvěma souborům garantuje organizátor festivalu postup na letošní ročník Blues Alive, kde dostanou tradičně příležitost uvítat posluchače koncertem ve foyer Domu kultury. „Šanci podívat se na festival získá rovněž kapela, která dostane nejvíce hlasů od publika. Vítěz diváckého hlasování rozjede jeden z půlnočních jam sessions, které se odehrávají po šumperských klubech a hospodách,“ objasňuje ředitel soutěže Vladimír Rybička.

Blues Alive 2015 foto: sumpersko.net

Zkušenost z minulých ročníků navíc dává naději více než třem souborů. „Také další účinkující, kteří na přehlídce Blues Aperitiv zaujmou porotu, mohou dostat pozvánku k účinkování na vedlejších scénách Blues Alive, jiným českých festivalech či na přehlídkách v Polsku,“ doplňuje Vladimír Rybička.

Vladimír Rybička - ředitel DK Šumperk a festivalu Blues Alive foto: archiv sumpersko.net

Termín šestnáctého ročníku Blues Aperitivu je stanoven na pátek 18. března od 19 hodin. Festival se uskuteční ve velkém sále Domu kultury.

Kapely, které mají zájem zúčastnit se festivalu, mohou zasílat přihlášky od tohoto okamžiku na adresu horakova@dksumperk.cz. Uzávěrka přihlášek je letos už 18. ledna. „Přihláška musí obsahovat název kapely, jmenovité a nástrojové obsazení, technické požadavky kapely, webovou adresu, aktuální fotografii nejlépe v tiskové kvalitě, další informace o kapele a dva spolehlivé telefonické a emailové kontakty na členy kapely. Zaslání demonahrávky je bezpodmínečně nutné pro základní výběr! Muzikanti mohou poslat buď klasické CD na adresu DK Šumperk a označit obálku heslem „Blues Aperitiv“, nebo demosnímek pošlou mailem jako MP3 - stačí tři ukázky. Možné je také zaslat link na elektronický přehrávač,“ upřesňuje produkční domu kultury Michaela Horáková.

Blues Aperitiv 2015 foto: sumpersko.net

Přihlásit se samozřejmě mohou i kapely, které absolvovaly Blues Aperitiv už v minulosti, ale na Blues Alive nepostoupily. „Na Aperitiv se mohou hlásit také kapely, které v minulosti již postoupily a chtěji zkusit štěstí znovu,“ oslovuje muzikanty Vladimír Rybička.

Blues Aperitiv 2015 foto: sumpersko.net

Ze všech přihlášených kapel bude vybráno sedm postupujících a dva náhradníci. Pak už je vše na kapelách, jak se budou prezentovat před odbornou mezinárodní porotou sestavenou z hudebních publicistů, hudebníků a před diváky. „Zvuková technika, základy bicích nástrojů a basový aparát budou jako vždy zajištěny, kapely si přivezou pouze nástrojovou aparaturu. Každá kapela bude mít na své vystoupení čtyřicet minut včetně zvukových zkoušek. Pořadí kapel bude určeno losem. Pořadatel přispívá kapelám na cestovní náklady a zajišťuje ubytování. Ubytování zajistíme i pro kamarády v jejich režii, které si přivezete a předem ohlásíte,“ dodává Horáková.

Autor: red., M.Horáková

Fotogalerie

Blues Alive 2015             foto: sumpersko.net

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Dny evropského dědictví v Zábřeze II.

Dny evropského dědictví v Zábřeze II.

Fotek: 54
Přidáno: 14.09.2021

Dny evropského dědictví v Zábřeze

Dny evropského dědictví v Zábřeze

Fotek: 45
Přidáno: 14.09.2021

ŠumpeRun 2021 III

ŠumpeRun 2021 III

Fotek: 77
Přidáno: 12.09.2021

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.