Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 16. dubna 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Nová aplikace sdílí informace o zřizovaných organizacích

15.04.2024 - Nová aplikace sdílí informace o zřizovaných...

Počasí

16.04.2024 - Úterý

Teplota: 12 / 7 - Zataženo

17.04.2024 - Středa

Teplota: 10 / 5 - Přeháňky-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Úspěšný divadelní sitkom s Václavem Rašilovem

26. února 2024 - 17:44

Zpět na seznam článků

Nabídne G-klub

Úspěšný divadelní sitkom s Václavem Rašilovem

Václav Rašilov zdroj foto: DK

Originalitu a vtipnost nabídne další díl série scénických čtení z produkce Monstrkabaretu Freda Brunolda nazvaný Jožka Lipnik je boží člověk a neumí lhát! V hlavních rolích se tradičně představí Václav Rašilov a Eduard Jenický. Představení proběhne v rámci ART neděle Galerie Jiřího Jílka.

Nekonečný divadelní komediální seriál, který se hraje nepřetržitě už od roku 2005 a je nejčastěji k vidění na otevřené pražské divadelní scéně Studio Hrdinů, budou mít možnost poprvé zažít i šumperští diváci. „Dobrá zpráva je, že představení je vhodné i pro prvodiváky, kteří neznají předchozí díly. V roli novináře Jožky Lipnika se představí Václav Rašilov, nejslavnějšího německého spisovatele HERMANNA Schlechtfreunda ztvární Eduard Jenický. Jak uvedly Divadelní noviny, představení patří k tomu nejzajímavějšímu v naší současné kultuře, ať už máme na mysli zábavnou popkulturu nebo skutečné umění,“ přibližuje představení jednatelka Domu kultury Šumperk Hana Písková. V akční komedii se prý dozvíte vše, co je potřeba vědět předtím, než půjdete přepadnout vaši banku.

Představení, které kritici označili za první sitkom na českých divadelních prknech, se odehraje v neobvyklém čase na neobvyklém místě – v neděli 10. března v 17 hodin v šumperském G-klubu. Hodinu předtím se diváci mohou zúčastnit dernisáže výstavy Jak se naučit létat a debaty s výtvarníky Markétou Hlinovskou a Petrem Faltusem, kterou povede kurátorka Galerie Jiřího Jílka Pavlína Vogelová. Kapacita akce je omezená.

Autor: red., Hana Písková, zdroj foto: DK

Fotogalerie

Václav Rašilov          zdroj foto: DK
Václav Rašilov          zdroj foto: DK
pozvánka zdroj: DK Šumperk

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.