Pátek 27. ledna 2023 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Začíná demolice nejstarší budovy v areálu FN Olomouc

26.01.2023 - Začíná demolice nejstarší budovy v areálu FN Olomouc -...

Počasí

27.01.2023 - Pátek

Teplota: 1 / -1 - prehanky-Sníh

28.01.2023 - Sobota

Teplota: 2 / -2 - Oblačno

Uvěřil podvodníkovi a přišel o statisíce korun

06. prosince 2022 - 14:35

Zpět na seznam článků

Peníze „přetransferovat“ se vymstilo

Uvěřil podvodníkovi a přišel o statisíce korun

ilustrační snímek zdroj: archiv

Devětapadesátiletý muž z Uničovska se v pondělí 5. prosince obrátil na policisty, protože se stal obětí internetového podvodu.

 V polovině listopadu jej telefonicky kontaktoval neznámý muž s informací, že na virtuálním účtu má k dispozici bitcoiny ve výši téměř sto padesát tisíc korun a jestli je bude chtít dále investovat či prodat. „Muž se rozhodl pro druhou variantu s tím, že si přál bitcoiny zpeněžit a finance tak vybrat. Za účelem vyplacení finanční částky sdělil volajícímu údaje ke svému bankovnímu účtu,“ uvedla tisková mluvčí policie Olomouckého kraje Petra Vaňharová, která upřesnila: „ Krátce nato obdržel SMS zprávu, ze které se dozvěděl, že mu na konto přišlo přes čtyři sta čtyřicet tisíc korun.“

 Neznámý volající mu sdělil, že o nic zvláštního nejde, že je potřeba peníze tak zvaně ,,přetransferovat.“

Důvěřivec následně obdržel téměř čtyři desítky potvrzovacích SMS zpráv k provedení plateb ze svého účtu. „Ve všech případech transakce potvrdil a z konta tak odeslal téměř celou přijatou sumu. Volající mu na závěr uvedl, že mu jeho peníze ve výši sto padesát tisíc korun přijdou za několik minut, a že si je má užít,“ informovala mluvčí.

Muž o pár dnů později zavítal do internetového bankovnictví, ve kterém zjistil, že mu slíbený finanční obnos nepřišel. „Navíc si podvodník jeho jménem na jeho bankovním účtu sjednal úvěr právě ve výši přes čtyři sta čtyřicet tisíc korun. O to horší zjištění, že odchozí platby vlastnoručně podvodníkovi potvrdil a celou úvěrovou částku tak nechal ze svého konta odejít. Policisté případ prověřují pro podezření ze spáchání přečinu podvodu,“ dodala mluvčí Vaňharová.

Autor: red., pis. - P. Vaňharová

Fotogalerie

ilustrační snímek              zdroj: archiv

Další články z rubriky

Začíná demolice nejstarší budovy v areálu FN Olomouc

Začíná demolice nejstarší budovy v areálu FN Olomouc

Loučení s historií pavilonu Franz Josef

Kasteláni v kraji hodnotí uplynulou sezónu

Kasteláni v kraji hodnotí uplynulou sezónu

Někde pomohla elektrokola, jinde Josef Mánes

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.