Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 23. července 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Jedenáctý ročník Revival Invaze zaduní nočním Šumperkem

23.07.2019 - Jedenáctý ročník Revival Invaze zaduní nočním...

Počasí

23.07.2019 - Úterý

Teplota: 27 / 18 - Oblačno

24.07.2019 - Středa

Teplota: 29 / 15 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Už i sběrnu odpadů si musíme pečlivě vybírat

28. února 2013 - 07:55

Zpět na seznam článků

Nepoctivci i ve sběrnách druhotných surovin

Už i sběrnu odpadů si musíme pečlivě vybírat

ilustrační snímek zdroj foto:ČOI

Česká obchodní inspekce prováděla kontroly u provozovatelů sběrných surovin. Tyto kontroly prokázaly, že téměř třetina u nich nedodržela právní předpisy.

„Sběrny nejsou vybaveny ověřenými váhami, vykupované suroviny jsou váženy chybně, spotřebitelé jsou šizeni nesprávným účtováním a nejsou jim vydávány doklady o poskytnuté službě,“ uvedla tisková mluvčí ČOI Jana Jelínková. Některé sběrny porušily také zákon o odpadech a další právní předpisy, neboť vykupovaly přes zákaz veřejně prospěšná zařízení nebo jejich části, jako kryty kanálů, sloupů veřejného osvětlení, dopravní značky apod., a nevedly řádně evidenci zúčastněných osob. 

V průběhu loňského roku bylo kontrolováno 332 sběren. Porušení obecně závazných právních předpisů v dozorové pravomoci ČOI bylo zjištěno v celkem 105 případech. Kontrolní akce probíhala v součinnosti s dalšími orgány státní správy. „Součinnost dozorových institucí při kontrolách problémových segmentů trhu, kam výkup druhotných surovin nepochybně náleží, napomáhá lépe odhalovat protiprávní jednání, které by nebyly schopny kontrolní orgány pouze vlastními silami prokázat nebo zjistit,“ dodává mluvčí Jana Jelínková.

Kontroly byly mimo jiné zaměřeny i na jevy, při nichž lze odhalit trestnou činnost. K nim náleží například řádná evidence výkupu vybraných surovin, která by mohla účinně napomoci při pátrání po pachatelích krádeží veřejně prospěšných zařízení nebo jejich částí.

Autor: red.,J.Jelínková

Fotogalerie

ilustrační snímek                 zdroj foto:ČOI

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.