Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pondělí 04. března 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Do Retra míří legendární včelí medvídci

03.03.2024 - Do Retra míří legendární včelí medvídci - Pozvání...

Počasí

04.03.2024 - Pondělí

Teplota: 13 / 6 - SkoroJasno

05.03.2024 - Úterý

Teplota: 10 / 5 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Už jsem jednou pomáhal porážet Belzebuba....

06. listopadu 2012 - 12:41

Zpět na seznam článků

Ovlivňovat nebo alternovat?

Už jsem jednou pomáhal porážet Belzebuba....

obhájci Milan Hulík,Stanislav Devátý se svým klientem Vladimírem Hučínem v Přerově r.2004 zdroj foto:v.h.

Mám rád články pana Bohumila Doležala. Odpovídají mojí krevní skupině, je to komentátor par excellence. Proto jsem si myslel, že mi někdo moji krevní skupinu vyměnil, když jsem si přečetl jeho článek „Falešní proroci“ a to dokonce 2x, na Neviditelném psu i v MFD (23.října). Proč v tomto případě k transfusi došlo?

Líbivá politické hesla, Havlova, Klausova a Zemanova nás střídavě doprovázely od revoluce, až přišlo zatím to poslední“, píše B. Doležal. „Bojovým heslem dnešních dní je boj proti korupci. Je považován za hlavní (jistě ne jediný) lék na naše neduhy a současně panuje jakési tiché, nevyslovené přesvědčení, že pokud bude dostatečně nelítostný, skončí porážkou Belzebuba a nastolením božího království když ne na zemi, tedy aspoň v ČR. Jedno ani druhé není pravda. Chiliastický ráz těchto úvah je nabíledni.“ Zatraceně. Proč se tedy v tom výboru  Veřejnosti proti korupci tak snažíme, proč se scházíme, proč podáváme trestní oznámení, proč do toho dáváme své peníze?

Vím, že korupce štve pana Doležala stejně jako nás, ale proč se tak nešťastně vyjádřil? A proč svůj  článek ještě doplnil invektivou vůči prorokům Babišovi, Janečkovi a Okamurovi, když ani mezi nimi nediferencoval? Samozřejmě, věřit miliardářům, že jsou proti korupci, že chtějí proti ní bojovat, je pro mnohé těžko uvěřitelné, to spíše uvěří Jiřímu Wolkerovi, že ve své pohádce křivdil milionáři, který lidem ukradl slunce. Proč by boj proti korupci měl končit porážkou Belzebuba a nastolením Božího království na zemi, jak dále píše pan Doležal?

Snad postačí, když bude končit zatčením korupčníků a jejich odsouzením. Zatím jsme aspoň u některých ve fázi jejich stíhání, na štěstí už to není jen chiliastické přání, ale pro podezřelé z korupce tvrdá skutečnost, jak ji popisuje nyní bývalý hejtman a také „bojovník proti korupci“, MUDr. David Rath.

Už jsem jednou pomáhal porážet Belzebuba a bojovat za chiliastické království. To když jsem obhajoval disidenty za minulého režimu, kupodivu se to hlavně díky jiným podařilo, Belzebub padl (i když zase zdvihá hlavu), jen to chiliastické království začalo fungovat jen pro některé. A to především díky korupci. Jistě, boj pana Okamury spolu se show, kterou přitom předvádí, je trochu operetní, pana Janečka kontrarozvědný a pan Babiš dokonce založil  antikorupční politickou stranu. Těžko jim ale vyčítat jejich metody, když policie a státní zastupitelství, byť  konečně (snad) v bodě obratu, tolik let selhávaly a nebýt partyzánské akce několika policistů bez vědomí nadřízených v kauze středočeského hejtmana, tak by asi selhávaly dál. U pana Janečka a pana Babiše mám dokonce jistotu, že bojem proti korupci nechtějí na korupci vydělávat, protože si již vydělali dost. Pan Okamura se díky tomuto boji dostal do senátu a uvidíme, jak bude bojovat dál.

Jsme totiž teprve na samém začátku protikorupčního tažení a lze se ještě mnohého obávat. Proč? Protože žádné zastupitelství, žádná česká Cattani, ani žádní policisté nebudou dlouhodobě  úspěšní, pokud nebudou mít za sebou také (alespoň) nekorupční politické strany. Využívám hravosti češtiny a její schopnosti žonglovat s předponou „ne“, jak  nás  to naučil pan prezident, který důsledně rozlišuje mezi antikomunismem a nekomunismem. Jenže u korupce (a nejen u ní) - „nekorupce“, „nekorupční“ znamená jen neúčast na korupci, zatímco předpona „anti“ evokuje aktivní odpor (boj) proti ní. Tak nějak to myslí asi i pan Babiš, když  odmítá  adjektiva „samozvaný“ a „falešný“ se substantivem „prorok“ – tato  gramatika je pro mně nejsrozumitelnější.

A nad čím mi již zůstává rozum stát, je výrok Petra Nečase "…Buď umožníme, aby lidé nabyli přesvědčení, že mohou ovlivňovat více poměry v zavedených politických stranách, nebo budou stále znovu hledat alternativu v nových, i když budou možná opakovaně zklamáni."Za sebe prohlašuji, že budu  raději opakovaně zklamáván, než abych se pokoušel ovlivňovat poměry v zavedené  straně s panem Kubou, Blažkem, Drobilem, neřku-li s Bémem, Rittigem, hochy z magistrátu a dalšími.

Věřil  jsem dost dlouho, než abych věřil dál. Budu raději hledat novou Alternativu NOvlivňovat  tak zvedenou politickou stranu jako je ODS. Není totiž co ovlivňovat, ani obrozovat, jak to činil z Dobrušky F.L. Věk - obrodit  ODS by totiž dnes trvalo déle než celý můj věk a proto jsem se této úlohy raději zřek.

Autor: Milan Hulík

Fotogalerie

obhájci Milan Hulík,Stanislav Devátý se svým klientem Vladimírem Hučínem v Přerově r.2004  zdroj foto:v.h.

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Rapotínská basa 2024 - III.

Rapotínská basa 2024 - III.

Fotek: 30
Přidáno: 03.03.2024

Rapotínská basa 2024 - II.

Rapotínská basa 2024 - II.

Fotek: 36
Přidáno: 03.03.2024

Rapotínská basa 2024 - I.

Rapotínská basa 2024 - I.

Fotek: 66
Přidáno: 03.03.2024

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.