Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 18. června 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Chmatákům se na Šumpersku nedařilo

18.06.2019 - Chmatákům se na Šumpersku nedařilo - Byli přistiženi...

Počasí

18.06.2019 - Úterý

Teplota: 24 / 13 - Zataženo

19.06.2019 - Středa

Teplota: 26 / 14 - Přeháňky-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Uzavřené provozovny jsou nově na webu Potraviny na pranýři

03. dubna 2015 - 08:59

Zpět na seznam článků

Potravinářská inspekce rozšířila službu spotřebitelům

Uzavřené provozovny jsou nově na webu Potraviny na pranýři

ilustrační foto zdroj: SZPI

Státní zemědělská a potravinářská inspekce od začátku dubna zpřístupnila na portálu Potraviny na pranýři přehled provozoven, které inspekce uzavřela pro závažné porušení hygienických předpisů. Kromě provozů společného stravování jde i o prodejny potravin a výrobní potravinářské provozy. Databáze je naplněna daty o uzavřených provozech od počátku roku 2015. „Zveřejnění přehledu provozoven, které nedodržují hygienické předpisy nebo mají závažné nedostatky ohrožující zdraví, je dalším krokem směrem k větší ochraně spotřebitelů,“ řekl ministr zemědělství Marian Jurečka.

Stejně jako u dosud zveřejněných nevyhovujících potravin na webu Potraviny na pranýři, u každé provozovny jsou zde uvedeny veškeré podstatné informace pro orientaci spotřebitele. „Cílem nové služby na portálu Potraviny na pranýři je posílit informování spotřebitelů a současně přispět k rovným konkurenčním podmínkám. Dalším významným efektem je prevence,“ uvedl Martin Klanica, ústřední ředitel SZPI.

Na základě nových kompetencí potravinářská inspekce uskutečnila za první čtvrtletí letošního roku celkem 3 170 kontrol v provozovnách společného stravování a u téměř jedné třetiny kontrol zaměřených na hygienu inspekce zaznamenala závažné porušení předpisů. „Zejména šlo o zanedbaný úklid kuchyně a skladů potravin s nánosy prachu, mastnoty a zbytků potravin, zaplísnění prostor, výskyt hlodavců a myšího trusu, nefungující chladící zařízení, skladování potravin v nevhodných prostorách, absence přívodu teplé vody a další nedostatky potenciálně ohrožující zdraví spotřebitelů,“ uvedl tiskový mluvčí SZPI Pavel Kopřiva. U pětapadesáti provozoven společného stravování bylo porušení elementárních povinností důvodem k dočasnému uzavření provozovny nebo části prostor.

Nová služba je přirozenou evolucí projektu Potraviny na pranýři, který odstartoval v roce 2012.

Autor: red.,P. Kopřiva

Fotogalerie

ilustrační foto                zdroj: SZPI

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.