Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 01. dubna 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Město Šumperk nakoupilo roušky a respirátory

31.03.2020 - Město Šumperk nakoupilo roušky a respirátory - Budou...

Počasí

01.04.2020 - Středa

Teplota: 6 / -3 - PoloJasno

02.04.2020 - Čtvrtek

Teplota: 9 / -1 - Jasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

V Betlémské kapli se představí děti z projektu Adopce na dálku v Indii

24. září 2012 - 11:35

Zpět na seznam článků

Indický dirigent se svou českou manželkou uctí památku slavného bengálského básníka

V Betlémské kapli se představí děti z projektu Adopce na dálku v Indii

Debashish Chaudhuri (36) z Kalkaty je nejznámější indický dirigent. Zajímavé je ovšem právě to, že, kromě studií v Indii, USA, Singapuru a Itálii, studoval dirigování i v Praze. Dnes slaví úspěchy v mezinárodních dirigentských soutěžích a po boku mu už dva roky stojí – jako manželka - Jana Tůmová, nadějná česká pianistka.

Debashish Chaudhuri, červenec 2012

Nyní jsou v České republice oba a zvou vás 6. října do pražské Betlémské kaple na mimořádný koncert k uctění památky Rabíndranátha Thákura, bengálského umělce mnoha tváří. Byl to totiž uznávaný básník, prozaik, dramatik, hudební skladatel, malíř, pedagog a filozof, aktivista, hlasatel sbližování Východu a Západu. V roce 1913 obdržel Nobelovu cenu za literaturu.

„Uvedeme premiéru kompozice pro sbor PRAN složenou na texty R. Thákura, dále evropské hudební zpracování jeho díla Gitanjali. Těšte se také na Mozartovu Ave verum corpus, Misericordias Domini a Beethovenovu symfonii č. 7“, představuje program Debashish Chaudhuriv, na němž vystoupí Komorní filharmonie Pardubice a smíšený sbor Pražští pěvci.

Lákavé je ale také to, že si atmosféru jedinečných prostor Betlémské kaple můžete vychutnat i po skončení koncertu, dopřát si drobné pohoštění a vybrané indické čaje ve fair trade kvalitě, tedy mj. bez dětské práce. Charitním partnerem obou koncertů je Arcidiecézní charita Praha, která formou příběhů a fotografií představí děti z projektu Adopce na dálku v Indii a záštitu nad ním poskytlo Indické velvyslanectví. „Věříme, že návštěvníkům zprostředkujeme ojedinělý zážitek spojení indické a evropské hudby,“ uzavírá indický velvyslanec Venkatesan Ashok.

Začátek koncertu: 18:30 hod. Vstupenky v ceně 200Kč jsou k dostání v celé síti Ticketpro.

Autor: red.,Z. Rybářová

Fotogalerie

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.