Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 25. května 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Podpora paliativní péči v kraji

24.05.2024 - Podpora paliativní péči v kraji - Nejvíce se zaměřuje...

Počasí

25.05.2024 - Sobota

Teplota: 20 / 15 - Bouřky

26.05.2024 - Neděle

Teplota: 23 / 13 - Přeháňky-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

V Brodku u Přerova hořela průmyslová hala

09. září 2013 - 12:27

Zpět na seznam článků

Škody jdou do statisíců

V Brodku u Přerova hořela průmyslová hala

V Brodku u Přerova hořela průmyslová hala zdroj foto:HZS Ok

Plameny a hustý černý kouř z přízemních prostor rozsáhlého průmyslového objektu, v těsné blízkosti zástavby rodinných domků a velké nebezpečí rychlého rozšíření do více místností jedné z místních výroben v Brodku u Přerova, taková přiblížení přijali hasiči Olomouckého kraje v ranních hodinách. 

Brodek u Přerova

Informaci o požáru převzala linka tísňové pomoci krátce po šesté hodině v pondělí 9. září. Na místo společně s profesionální jednotkou požární stanice Přerov a to osádky dvou cisternových vozidel ihned vyrazila místní dobrovolná jednotka, posílená hasiči obcí Dub nad Moravou a Troubky. „Jejich včasná pomoc zabránila rozšíření do dalších prostor objektu. I přes to se plameny velmi rychle rozšířily do dvou místností a zde poškodily stroje, vybavení, ale i skladovaný materiál. Hořely zde převážně plechové nádoby s barvou a dalším vysoce hořlavým materiálem, naštěstí se vše obešlo bez hrozivějších následků v podobě exploze, či nutnosti evakuace okolních panelových domů,“ uvedl tiskový mluvčí HZS Olomouckého kraje Zdeněk Hošák.

Brodek u Přerova

Z hořících prostor hasiči vynesli také několik tlakových láhví a další techniku pro výrobu. Při požáru i samotném zásahu nedošlo k žádnému zranění.

Požár se celkově podařilo dostat pod kontrolu zhruba po dvaceti minutách, následně hasiči pokračovali v procházení v hustě zakouřených prostorech a v některých místech pomocí termokamery dohledali menší skrytá ohniska či provedli pouze ochlazení materiálů. „Co je příčinou vzniku požáru došetřuje náš vyšetřovatel ve spolupráci s Policii ČR. Výše škody bude upřesněna, lze ale hovořit o statisícových škodách, opakem v milionech jsou částky uchráněných hodnot,“ upřesnil tiskový mluvčí Zdeněk Hošák.

Brodek u Přerova

Autor: red.,Z.Hošák, zdroj foto:HZS Ok

Fotogalerie

V Brodku u Přerova hořela průmyslová hala   zdroj foto:HZS Ok

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

VESELENÍ šumperské školky

VESELENÍ šumperské školky

Fotek: 93
Přidáno: 24.05.2024

Gastro festival Jídlo na ulici

Gastro festival Jídlo na ulici

Fotek: 65
Přidáno: 18.05.2024

Zábřeh - historická vozidla 2024

Zábřeh - historická vozidla 2024

Fotek: 109
Přidáno: 11.05.2024

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.