Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pátek 28. února 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Olomoucký kraj pomůže partnerskému Yunnanu v boji s koronavirem

27.02.2020 - Olomoucký kraj pomůže partnerskému Yunnanu v boji s...

Počasí

28.02.2020 - Pátek

Teplota: 4 / 1 - prehanky-Sníh

29.02.2020 - Sobota

Teplota: 5 / 0 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

V Hřensku se pohyboval falešný inspektor obchodní inspekce

01. února 2020 - 09:40

Zpět na seznam článků

Policie reagovala rychle

V Hřensku se pohyboval falešný inspektor obchodní inspekce

ilustrační snímek zdroj foto: čoi

Prodavač v Hřensku upozornil na falešnou kontrolu.

Muž se měl prokazovat údajně i průkazem zaměstnance ČOI. K události došlo ve středu 29. ledna. Česká obchodní inspekce získala od Policie ČR v odpoledních hodinách informaci o muži, který se údajně v Hřensku vydává za inspektora. „Prodavači u stánku bylo chování muže podezřelé. Česká obchodní inspekce policii ihned informovala, že nikdo z pracovníků ČOI nebyl vyslán tento den do Hřenska provádět kontroly. Podle informací, které má ČOI k dispozici, v těchto chvílích policisté případ prověřují a nemohou zatím poskytnout bližší informace,“ uvedl tiskový mluvčí Jiří Fröhlich, který dodal: „Doporučujeme při případných kontrolách řádně prohlédnout předložené služební průkazy (jsou opatřeny hologramem). Pokud v případě pochybnosti o pravosti služebního průkazu potřebuje podnikatel (či prodávající) v rámci kontroly ověřit totožnost inspektora České obchodní inspekce, lze tuto informaci získat na telefonním čísle: 296 366 141 nebo 725 544 750.“

Skutečný inspektor po každé kontrole (bez ohledu na výsledek) vystaví podnikateli písemný doklad, na kterém je uvedený příslušný inspektorát (s telefonním číslem), jména inspektorů (včetně služebních čísel) a také identifikace kontrolované provozovny a jednu kopii podnikateli inspektoři vždy ponechají.

Pokutu příkazem na místě smí inspektor uložit pouze do výše 10 tisíc korun za porušení zákona o ochraně spotřebitele. „Rozhodně bez vytištěného a podepsaného dokladu a s vypsaným porušením konkrétních paragrafů by podnikatelé neměli inspektorům žádné peníze v hotovosti platit,“ dodal mluvčí.

Autor: red., J. Fröhlich

Fotogalerie

ilustrační snímek               zdroj foto: čoi

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.