Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 21. ledna 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Blues Aperitiv: „Příležitost pro nové bluesové talenty“

21.01.2021 - Blues Aperitiv: „Příležitost pro nové bluesové...

Počasí

21.01.2021 - Čtvrtek

Teplota: 4 / 0 - Zataženo

22.01.2021 - Pátek

Teplota: 5 / 2 - Zataženo

Zde je místo pro Vaši reklamu

V Jeseníkách opět odstartuje Winter Survival

14. ledna 2020 - 06:27

Zpět na seznam článků

Mistrovství Armády České republiky v zimním přírodním víceboji

V Jeseníkách opět odstartuje Winter Survival

archiv Winter Survival zdroj foto: P. Pazdera

Ve dnech 26. až 31. ledna se v pohoří Hrubého Jeseníku uskuteční 26. ročník otevřeného mezinárodního mistrovství Armády České republiky v zimním přírodním víceboji s názvem Winter Survival 2020.

Vytrvalostní závod Winter Survival pořádá Generální štáb AČR a organizačně zabezpečuje Univerzita obrany v Brně. Mezinárodního závodu se zúčastní šedesát českých a zahraničních vojáků. Českou armádu bude reprezentovat šestnáct družstev. Z Německa, Polska, Rakouska a Slovenska přijedou čtyři armádní týmy.

archiv Winter Survival zdroj foto: P. Pazdera

Na Winter Survivalu 2020 během čtyř soutěžních dnů v rámci mnohakilometrových přesunů. „Tříčlenné vojenské hlídky budou zdolávat skalní stěny, překonávat vodní toky a říční rokle, absolvují biatlon a měřené sjezdy na lyžích, budou poskytovat první pomoc a transportovat zraněného, čeká je střelba z armádních zbraní a hod granátem na cíl, dvě noci stráví ve volné přírodě a budou plnit další praktické úkoly spojené se zkouškou psychické odolnosti a s přežitím v zimním prostředí hor. Celková délka přesunů na lyžích s veškerou výbavou pro přežití bude více jak osmdesát kilometrů a letos čeká vojáky více lezeckých disciplín a úkolů ve skalách včetně vyprošťování uvízlého člena týmu ze skalní průrvy,“ uvedl tiskový mluvčí armádní soutěže Pavel Pazdera.

archiv Winter Survival zdroj foto: P. Pazdera

Armádní soutěž ověřuje dovednosti, které voják potřebuje v zimních podmínkách a klade před něj všemožné nástrahy a nečekané situace, s nimiž se může při plnění skutečných bojových úkolů setkat. Důmyslné disciplíny nutí závodníky k přemýšlení, vlastní volbě způsobu provedení úkolu a kreativitě. Každý musí najít své řešení, vystačit pouze s vlastními silami a nesenými prostředky. Specifikou je i extrémní psychická zátěž.

Vytrvalostní závod Winter Survival každoročně připravují příslušníci Centra tělesné výchovy a sportu Univerzity obrany v Brně, kteří v rámci speciální tělesné přípravy cvičí se studenty vojenské vysoké školy řadu disciplín a činností, jež se objevují v tomto fyzicky a psychicky náročném závodu. Takže studenti – budoucí důstojníci Armády ČR během pětiletého magisterského studia prochází podobným výcvikem v zimních podmínkách.

Autor: red., P. Pazdera, zdroj foto: P. Pazdera

Fotogalerie

archiv Winter Survival  zdroj foto: P. Pazdera

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Jeseníky

Jeseníky

Fotek: 28
Přidáno: 06.01.2021

Přestupní terminál Šumperk

Přestupní terminál Šumperk

Fotek: 21
Přidáno: 16.11.2020

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.