Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pondělí 03. srpna 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Olomoucký varhanní festival připomíná 150 let od narození Louise Vierna

03.08.2020 - Olomoucký varhanní festival připomíná 150 let od...

Počasí

03.08.2020 - Pondělí

Teplota: 18 / 17 - Déšť

04.08.2020 - Úterý

Teplota: 17 / 15 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

V Jeseníku otevřeli nový lázeňský dům

04. července 2013 - 13:51

Zpět na seznam článků

Zrekonstruovaná „Jubilejní vila“ byla otevřena s příchodem prázdnin

V Jeseníku otevřeli nový lázeňský dům

Jeseník - Jubilejní vila zdroj foto:David Migal

Hned první červencový den otevřely Priessnitzovy léčebné lázně Jeseník zrekonstruovaný lázeňský dům, tzv. Jubilejní vilu. Součástí rekonstrukce bylo mimo jiné také propojení s lázeňským domem Mír. Bylo tak vytvořeno nové Centrum rodinné lázeňské turistiky, které už v prvním týdnu provozu přivítalo první hosty.

Jeseník zdroj foto:PLV

Jubilejní vila vystavěná v roce 1899 se nachází v tichém prostředí v těsném sousedství lázeňské promenády a sanatoria Priessnitz, kterému donedávna sloužila jako jeho dependance. „Ačkoliv všechny její pokoje měly vlastní sociální zařízení, některé dokonce kuchyňku a balkon, hosté přeci jen museli docházet ke stravování do sanatoria Priessnitz. A nejen vybavení pokojů již nevyhovovalo standardům, jaké chtějí lázně trvale svým klientům nabízet,“ uvedla Věra Janků z Městského úřadu Jeseník.

Jubilejní vila

Apartmány v prvním a druhém patře vily doznaly dispozičních změn, ve vestavbě třetího patra vzniklo pět nových apartmánů s celkem dvaceti lůžky. „V rámci projektu spolufinancovaného Regionálním operačním programem Střední Morava vila společně se sousedním domem Mír od září loňského roku procházela náročnou rekonstrukcí, jejímž cílem bylo zkvalitnit pobyt především malým klientům a jejich rodičům, kteří v lázních tráví až i třítýdenní ozdravné pobyty,“ říká Věra Janků.

Největší změny však doznalo přízemí budovy, ve kterém byla jak pro klienty Jubilejní vily, tak domu Mír vybudována nová jídelna pro téměř sto čtyřicet strávníků. Mezi oběma domy vznikl propojovací koridor s bezbariérovým přístupem pro příjemnější pohyb hostů mezi oběma budovami.

Jubilejní vila

Rekonstrukce Jubilejní vily s napojením na lázeňský dům Mír stála téměř čtyřicet milionů korun. Projekt byl kofinancován ve výši čtyřicet procent z ROP Střední Morava.

Den otevřených dveří nového Centra rodinné lázeňské turistiky proběhne společně s otevřením celé rekonstruované promenády a nového bylinkového inhalatoria vytvořeného před Jubilejní vilou na konci měsíce srpna.

Pohled na Jeseník z mramorové lavice s výjevem návratu Germánů z lovu

Autor: red.,V.Janků, foto:David Migal

Fotogalerie

Jeseník - Jubilejní vila    zdroj foto:David Migal

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.