Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 15. října 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Radnice přijímá nominace na Cenu města Zábřeh

15.10.2019 - Radnice přijímá nominace na Cenu města Zábřeh -...

Počasí

15.10.2019 - Úterý

Teplota: 21 / 14 - Oblačno

16.10.2019 - Středa

Teplota: 15 / 10 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

V Jeseníku se připravují na Mezinárodní festival dechovek

19. června 2013 - 14:29

Zpět na seznam článků

Hudební léto v horách začíná

V Jeseníku se připravují na Mezinárodní festival dechovek

ilustrační snímek zdroj foto:V.Janků

Pokud jste milovníky dechové hudby, vaší pozornosti nemůže uniknout už dvanáctý ročník Mezinárodního festivalu dechových hudeb, který se uskuteční 29. a 30. června na jesenickém Masarykově náměstí a v Priessnitzových léčebných lázních.

„Kromě domácího Dechového orchestru mladých, který stále sbírá jedno ocenění za druhým, se představí nejen regionální soubory, ale také například oblíbená slovenská Bojnická kapela nebo Bialska Orkiestra Deta z Polska,“ uvedla k programu Věra Janků.

ilustrační snímek

Mezinárodní festival dechových hudeb patří mezi nejvýznamnější kulturní akce v Jeseníku. Jeho kořeny sahají až do roku 2000, kdy se konal tzv. nultý ročník festivalu. Od roku 2001, kdy započal první ročník festivalu, je již akce plně v podvědomí u hudebníků i návštěvníků, kterých každým rokem přibývá.

Hlavním pořadatelem mezinárodního festivalu dechových hudeb, který se koná pravidelně každý rok na začátku července, je Základní umělecká škola Jeseník se Sdružením přátel umění, Město Jeseník a Priessnitzovy léčebné lázně Jeseník. „Hlavní hvězdou festivalového programu bude bezesporu vynikající trumpetista Vlado Kumpan se svou kapelou, která je sestavena z elitních hudebníků a patří k špičce české a moravské dechovky,“ doplňuje Věra Janků.

Více o programu ZDE

Autor: red.,V.Janků, zdroj foto:V.Janků

Fotogalerie

ilustrační snímek                zdroj foto:V.Janků

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.