Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 31. července 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Letní Flora Olomouc – Souznění s přírodou

30.07.2021 - Letní Flora Olomouc – Souznění s přírodou -...

Počasí

31.07.2021 - Sobota

Teplota: 25 / 16 - Bouřky

01.08.2021 - Neděle

Teplota: 19 / 14 - Bouřky

Zde je místo pro Vaši reklamu

V Jeseníku se připravují na zahájení lázeňské sezony

13. dubna 2016 - 08:29

Zpět na seznam článků

Chystají májový ples v přírodě i lahůdky pro sportovce

V Jeseníku se připravují na zahájení lázeňské sezony

V Jeseníku se připravují na zahájení lázeňské sezony zdroj foto: V. Janků

Priessnitzovy léčebné lázně v Jeseníku vstupují do nové sezony ambiciózně. Na květen chystají noční ples v přírodě, inspirovaný historií, s nedalekou Českou Vsí dokončují cyklostezky kolem lázní, v červnu otevřou první etapu environmentálního hřiště. Zároveň se stanou hostiteli nejlepších orientačních běžců Evropy i tradičního cyklistického Závodu míru.

Poprvé v novodobé historii lázně pořádají ples pod širým nebem. „Navazujeme na rok 1839, kdy lázeňská šlechta v čele s princem Nasavským a knížetem Lichtenštejnem uspořádala ples v přírodě. Gräfenberk prý tehdy svítil do dáli jako moře pramenů,“ představuje originální zahájení sezony obchodní ředitel lázní Tomáš Rak.

Tradiční start sezony, který proběhne 13. až 15. května, se ovšem v Jeseníku neobejde ani bez účasti samotného zakladatele lázní Vincenze Priessnitze a jeho choti Sofie, velkolepého promenádního koncertu, žehnání pramenů či koncertu na lázeňském hřišti. „Jeho hudební hvězdou bude Věra Špinarová, předcházet budou hity Olympic Revival,“ zve návštěvníky tisková mluvčí Věra Janků.

Priessnitzovy léčebné lázně zdroj foto: V. Janků

Jesenické lázně se také stanou centrem vrcholového sportu. Na konci května, 21. až 28., budou hostitelem Mistrovství Evropy v orientačním běhu, přičemž některé ze závodních tratí organizátoři vytyčují samozřejmě v jejich okolí.

Běžce vzápětí vystřídají cyklisti. „Mistrovství Evropy bude jedinečným zážitkem,“ těší se Rak a pokračuje: „Naše lázně ovšem budou potřetí také zázemím pro Závod míru. Pro vítězství jedné z etap budou muset mladí borci svižně vyjet i nepříjemné lázeňské stoupání.“  Závod, který patří do bodovací soutěže UCI do 23 let, se uskuteční 3. až 6. června.

Závod míru zdroj foto: V. Janků

V blízkém sousedství unikátního Balneoparku vzniká nové, rozsáhlé přírodní hřiště. Herní prostor s názvem „Háj víly Ozdravy“ citlivě využije a jedinečným způsobem rozvine přirozené lesní prostředí lázeňského vrchu. „Na území Háje bude na děti čekat šestnáct herních ohnisek a herních či interaktivně vzdělávacích artefaktů. Jako první vzniká labyrint a stezka, která bude páteří celého prostoru,“ říká autor projektu Jan Tajboš.

Architektonické ztvárnění prostoru obohatí originálním způsobem původní přírodní prostředí. Herní park svým pojetím navazuje na tradici léčebného působení Vincenze Priessnitze, vycházející z ozdravné síly přírodních živlů. Bude zahrnovat i vodní prvky přizpůsobené dětem.

u Bezručova pramene zdroj foto: V. Janků

Otevření první etapy parku je plánováno na Den dětí v Priessnitzových léčebných lázních 5. června. Jednou z nejhezčích lázeňských stezek je 1,9km dlouhá dětská stezka.

naučná stezka zdroj foto: V. Janků

Ta míjí Bezručův pramen a pramen Anna, u kterých se můžete kochat výhledy na Zlatohorskou vrchovinu z dřevěného altánu, či vyzkoušet zážitkový chodníček, menší podobu Balneoparku.

Autor: red., V. Janků

Fotogalerie

V Jeseníku se připravují na zahájení lázeňské sezony   zdroj foto: V. Janků

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.