Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 17. října 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Nové střední školy na Jesenicku

17.10.2019 - Nové střední školy na Jesenicku - Hejtmanství...

Počasí

17.10.2019 - Čtvrtek

Teplota: 16 / 8 - PoloJasno

18.10.2019 - Pátek

Teplota: 17 / 11 - Zataženo

Zde je místo pro Vaši reklamu

V Mohelnici kvůli požáru ve sklepních prostorách evakuovali přes třicet osob

06. ledna 2019 - 16:55

Zpět na seznam článků

Z preventivních důvodů

V Mohelnici kvůli požáru ve sklepních prostorách evakuovali přes třicet osob

ilustrační snímek zdroj foto: archiv

Požár čtyřpodlažního bytového domu přijalo krajské operační středisko HZS Olomouckého kraje osm minut po devatenácté hodině. K zásahu vyjeli profesionální hasiči ze Zábřehu a dobrovolní hasiči z Mohelnice, Loštic a Lukavic.

Požárem byl zasažen sklepní prostor čtyřpodlažního panelového domu na ulici Na Příkopech, ve kterém se silně dýmilo.  Z preventivních důvodů proto hasiči evakuovali ze dvou vchodů více než třicet osob. „Silný dým odvětrávali jak přirozenou cestou, tak také přetlakovou ventilací. Kouř zůstal zejména ve sklepě, částečně se rozšířil také do společné chodby. Byty zasaženy nebyly,“ uvedla tisková mluvčí HZS Olomouckého kraje Vladimíra Hacsiková.

Hasiči zkontrolovali byty nad sklepními prostory a průmyslovým vysavačem odsáli hasební vodu ze sklepa. „Za hodinu po oznámení se mohli nájemníci z jednoho vchodu postupně vracet do svých bytů, zbytek obyvatel se vrátil do svých domovů za necelou hodinu a půl,“ informovala mluvčí.

V souvislosti s požárem nedošlo k žádnému zranění osob.

Po ukončení hasebních a likvidačních prací mohli policisté v součinnosti s vyšetřovatelem HZS Olomouckého kraje přistoupit k ohledání místa požáru. Na místo byl povolán také specialista z Odboru kriminalistické techniky a expertiz a psovod se služebním psem vycvičeným k vyhledávání akcelerantů hoření. „Ohledání místa bylo ukončeno krátce po jedné hodině ráno. Z provedeného šetření vyplynulo, že ke vzniku požáru došlo v prostoru jedné ze sklepních kójí. Za jakých okolností ke vzniku požáru došlo, je předmětem dalšího šetření,“ uvedla tisková mluvčí policie Olomouckého kraje Jiřina Vybíhalová.

Policie zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu obecné ohrožení. „Vlivem požáru došlo k poškození nejen samotné sklepní kóje, ale také k poškození elektroinstalace a škodě na stropu a vodovodních a odpadních trubkách. Výše způsobené škody doposud nebyla přesně vyčíslena,“ informovala mluvčí Vybíhalová.

 
 

Autor: red., hzs., pis.,

Fotogalerie

ilustrační snímek           zdroj foto: archiv

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Skřítkova cesta I.

Skřítkova cesta I.

Fotek: 46
Přidáno: 16.10.2019

Skřítkova cesta II.

Skřítkova cesta II.

Fotek: 77
Přidáno: 16.10.2019

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.