Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pátek 12. srpna 2022 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Letní Flora Olomouc je zrušena

12.08.2022 - Letní Flora Olomouc je zrušena - Vše urychlil covid a...

Počasí

12.08.2022 - Pátek

Teplota: 25 / 11 - PoloJasno

13.08.2022 - Sobota

Teplota: 21 / 14 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

V Olomouci budou řešit nejožehavější témata, která trápí zdravotnictví

01. listopadu 2017 - 07:53

Zpět na seznam článků

Přední čeští odborníci na konferenci Hospital Management

V Olomouci budou řešit nejožehavější témata, která trápí zdravotnictví

V Olomouci budou řešit nejožehavější témata, která trápí zdravotnictví zdroj foto: FN Ol - E. Havrlant

Na  nejožehavější  témata  z oblasti  zdravotnických  nákupů,  farmaceutického  businessu  a  vůbec  celého  financování českého zdravotnictví se zaměří odborná konference Hospital Management, která proběhne ve  středu a ve čtvrtek v Olomouci. Fakultní nemocnice Olomouc pořádá už její třetí ročník.

I v letošním roce byly  do diskusního fóra pozvány špičky oboru ‐ zástupci vedení velkých zdravotnických zařízení, čelní představitelé  pojišťoven,  státních  regulačních  orgánů  i  nadnárodních  farmaceutických  korporací.

Odborníci  se  zaměří  rovněž na problematiku nedostatku kvalifikovaného zdravotnického personálu, restrukturalizaci nemocnic  nebo elektronizaci zdravotnictví.  „Do jednotlivých diskusních bloků přijaly pozvání osobnosti, které v českém zdravotnictví patří mezi uznávané  špičky zejména v oblasti řízení nákupu léků a zdravotnického materiálu. Také v letošním roce se budeme  zabývat řadou  témat,  která  trápí české  zdravotnictví.  Jako  lidé  z praxe  se  chceme  věnovat  skutečným  problémům včetně těch nejožehavějších. Nebojíme se o nich otevřeně mluvit a budeme se také v rámci  diskuse snažit nacházet reálná řešení,“ podotkl za pořadatele konference Čeněk Merta,  obchodní náměstek FN Olomouc.

Třetí ročník konference Hospital Management se uskuteční v prostorách Clarion Congress Hotel v Olomouci 1. a 2. listopadu. Pozvání pořadatelů přijali například Lenka Vostálová, ředitelka sekce  cenové a úhradové regulace Státního ústavu pro kontrolu léčiv, MUDr. Tomáš Gottvald, generální ředitel Nemocnice Pardubického kraje, MUDr. Radek Maráček, předseda představenstva Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně, MUDr. Roman Sýkora, Ph.D., ředitel Zdravotnické záchranné služby Karlovarského kraje nebo MUDr. Pavel Frňka, ředitel strategie Svazu zdravotních pojišťoven ČR.

Podle diskutovaných témat je konference rozdělena do jednotlivých panelů nazvaných E‐Healt a telemedicína  pro klinickou praxi, Skutečné problémy českého zdravotnictví a návrhy politických stran na jejich řešení,  Nemocniční nákupy v aktuálním tržním prostředí, Efektivní prodej léků v česky regulovaném prostředí nebo  Kulatý stůl našich plátců zdravotní péče, regulačních autorit a samotných poskytovatelů. Podrobný program  konference je dostupný ZDE 

Autor: red., E. Havrlant

Fotogalerie

V Olomouci budou řešit nejožehavější témata, která trápí zdravotnictví   zdroj foto: FN Ol - E. Havrlant

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Výstava mečíků v Rapotíně III.

Výstava mečíků v Rapotíně III.

Fotek: 63
Přidáno: 06.08.2022

Výstava mečíků v Rapotíně II.

Výstava mečíků v Rapotíně II.

Fotek: 54
Přidáno: 06.08.2022

Výstava mečíků v Rapotíně I.

Výstava mečíků v Rapotíně I.

Fotek: 68
Přidáno: 06.08.2022

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.