Čtvrtek 21. března 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

VIDEO. Seniorská obálka může zachránit život

20.03.2019 - VIDEO. Seniorská obálka může zachránit život - Prvním...

Počasí

Oblačno

21.03.2019 - Čtvrtek

Teplota: 11 / 3 - Oblačno

SkoroJasno

22.03.2019 - Pátek

Teplota: 15 / 5 - SkoroJasno

V Olomouci uctili památku zesnulých policistů Olomouckého kraje

04. října 2018 - 15:53

Zpět na seznam článků

Pietní akt se zde koná od roku 2013

V Olomouci uctili památku zesnulých policistů Olomouckého kraje

Olomouc - pietní akt zdroj foto: PČR

V budově Krajského ředitelství policie Olomoucké kraje se ve čtvrtek uskutečnil pietní akt k uctění památky policistů Olomouckého kraje, kteří položili od roku 1990 své životy v době činné policejní služby. Aktu se za přítomnosti vedení Krajského ředitelství policie Olomoucké kraje zúčastnili i rodinní příslušníci zesnulých policistů.

Olomouc - pietní akt zdroj foto: PČR

Vzpomínkový akt byl zahájen nástupem Čestné jednotky a po přivítání zazněla v úvodu pietního aktu jména vytesaná na pomníku. Úvodní řeč pronesl náměstek ředitele Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje plukovník Libor Krejčiřík, který mimo jiné zdůraznil: „Považuji za velmi důležité, že jsme založili tradici, při níž se setkáváme s pozůstalými a společně s nimi vzdáváme hold policistům, kteří položili život v policejní službě. Nikdy bychom neměli zapomínat na to, že služební přísahu naplnili cenou nejvyšší“.

V závěru poznamenal „Byli bychom velmi šťastni, kdyby k osmi jménům na pomníku už nikdy nepřibyla žádná další“.

Olomouc - pietní akt zdroj foto: PČR

Plukovník Martin Lebduška připomněl, že pomník byl odhalen ve vstupní hale budovy Krajského ředitelství policie Olomoucké kraje v roce 2013 s myšlenkou realizace důstojného místa k uctění památky policistů, kteří zahynuli v novodobé historii policejního sboru, a byl vybudován z prostředků finanční sbírky iniciované Mezinárodní policejní organizací IPA územní skupina Hranice. „Do finanční sbírky přispěly stovky policistů Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje, kolegové IPA ze Slovenska a  nemalou finanční částkou se podílela rovněž řada sponzorů,“ uvedla tisková mluvčí policie Olomouckého kraje Jitka Dolejší.

Olomouc - pietní akt zdroj foto: PČR

Památka zesnulých policistů byla v závěru aktu uctěna krátkou modlitbou, kterou pronesl jáhen Křesťanské policejní asociace major Jiří Ignác Laňka symbolickou minutou ticha a položením věnců a kytic k pietnímu pomníku.

Autor: red., pis. zdroj foto: PČR

Fotogalerie

Olomouc - pietní akt             zdroj foto: PČR

Další články z rubriky

VIDEO. Seniorská obálka může zachránit život

VIDEO. Seniorská obálka může zachránit život

Prvním krajem, který ji v loňském roce zavedl, byl Jihomoravský. Postupně se zapojují další kraje. Nově i...

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.