Pátek 19. října 2018 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Letošní Blues Alive ovládne americké blues

19.10.2018 - Letošní Blues Alive ovládne americké blues - Ozdobí jej...

Počasí

Jasno

19.10.2018 - Pátek

Teplota: 19 / 9 - Jasno

obcasny-Déšť

20.10.2018 - Sobota

Teplota: 15 / 6 - obcasny-Déšť

V Olomouci uctili památku zesnulých policistů Olomouckého kraje

04. října 2018 - 15:53

Zpět na seznam článků

Pietní akt se zde koná od roku 2013

V Olomouci uctili památku zesnulých policistů Olomouckého kraje

Olomouc - pietní akt zdroj foto: PČR

V budově Krajského ředitelství policie Olomoucké kraje se ve čtvrtek uskutečnil pietní akt k uctění památky policistů Olomouckého kraje, kteří položili od roku 1990 své životy v době činné policejní služby. Aktu se za přítomnosti vedení Krajského ředitelství policie Olomoucké kraje zúčastnili i rodinní příslušníci zesnulých policistů.

Olomouc - pietní akt zdroj foto: PČR

Vzpomínkový akt byl zahájen nástupem Čestné jednotky a po přivítání zazněla v úvodu pietního aktu jména vytesaná na pomníku. Úvodní řeč pronesl náměstek ředitele Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje plukovník Libor Krejčiřík, který mimo jiné zdůraznil: „Považuji za velmi důležité, že jsme založili tradici, při níž se setkáváme s pozůstalými a společně s nimi vzdáváme hold policistům, kteří položili život v policejní službě. Nikdy bychom neměli zapomínat na to, že služební přísahu naplnili cenou nejvyšší“.

V závěru poznamenal „Byli bychom velmi šťastni, kdyby k osmi jménům na pomníku už nikdy nepřibyla žádná další“.

Olomouc - pietní akt zdroj foto: PČR

Plukovník Martin Lebduška připomněl, že pomník byl odhalen ve vstupní hale budovy Krajského ředitelství policie Olomoucké kraje v roce 2013 s myšlenkou realizace důstojného místa k uctění památky policistů, kteří zahynuli v novodobé historii policejního sboru, a byl vybudován z prostředků finanční sbírky iniciované Mezinárodní policejní organizací IPA územní skupina Hranice. „Do finanční sbírky přispěly stovky policistů Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje, kolegové IPA ze Slovenska a  nemalou finanční částkou se podílela rovněž řada sponzorů,“ uvedla tisková mluvčí policie Olomouckého kraje Jitka Dolejší.

Olomouc - pietní akt zdroj foto: PČR

Památka zesnulých policistů byla v závěru aktu uctěna krátkou modlitbou, kterou pronesl jáhen Křesťanské policejní asociace major Jiří Ignác Laňka symbolickou minutou ticha a položením věnců a kytic k pietnímu pomníku.

Autor: red., pis. zdroj foto: PČR

Fotogalerie

Olomouc - pietní akt             zdroj foto: PČR

Další články z rubriky

Hejtmanství ocenilo talentované školáky

Hejtmanství ocenilo talentované školáky

Na akci „Talent Olomouckého kraje 2018“

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.