Sobota 31. července 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Letní Flora Olomouc – Souznění s přírodou

30.07.2021 - Letní Flora Olomouc – Souznění s přírodou -...

Počasí

31.07.2021 - Sobota

Teplota: 25 / 16 - Bouřky

01.08.2021 - Neděle

Teplota: 19 / 14 - Bouřky

V Olomouci vznikne nové místo pro očkování proti covid-19 bez registrace

20. července 2021 - 16:14

Zpět na seznam článků

Od úterý 27. července v Šantovce

V Olomouci vznikne nové místo pro očkování proti covid-19 bez registrace

Galerie Šantovka zdroj foto: archiv sumpersko.net - M. Jeřábek

Olomoucký kraj ve spolupráci s Fakultní nemocnicí Olomouc zpřístupní v Šantovce očkovací místo pro zájemce bez registrace. „Fakultní nemocnice Olomouc v reakci na požadavek ministerstva zdravotnictví rozšiřovat očkovací kapacity mimo areály nemocnic reaguje neprodleně a otevře nové očkovací centrum. Stane se tak díky vysokému nasazení našich zaměstnanců během první poloviny příštího týdne. Všem kolegům a spolupracujícím institucím velmi děkuji," řekl zástupce ředitele FN Olomouc Tomáš Uvízl.

Očkovací místo má být v provozu od úterý 27. července každý den v době od devíti do devatenácti hodin. „Předpokládám, že zájem o očkování bez registrace budou mít hlavně lidé, kteří se zatím k vakcinaci nerozhodli. Jde nám především o to, aby počet naočkovaných v kraji narůstal,“ uvedl hejtman Josef Suchánek.

Očkovací tým zajistí zdravotníci z fakultní nemocnice.

S administrativou pomohou zaměstnanci krajského úřadu. Zájemci se budou moci očkovat vakcínami Johnson & Johnson a Pfizer – v jeho případě mohou přijít i na druhou dávku, aniž by svoji předchozí registraci na jiném místě museli rušit – zdravotníci si totiž informace předají sami. Nové očkovací místo najdou lidé v prvním patře Galerie Šantovka.

Galerie Šantovka zdroj foto: archiv sumpersko.net

Očkovat se mohou všichni obyvatelé od šestnácti let. „Bylo by dobré, kdyby tento krok vzbudil zájem. Prostředí nákupního centra a princip bezobjednávkového systému by mohly motivovat k očkování dosud nerozhodnuté obyvatele Olomouckého kraje,“ dodal hejtman Josef Suchánek.

Autor: red., E. Knajblová, zdroj foto: archiv sumpersko.net - M. Jeřábek

Fotogalerie

Galerie Šantovka            zdroj foto: archiv sumpersko.net - M. Jeřábek

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.