Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 29. května 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Sportovní hry seniorů

29.05.2024 - Sportovní hry seniorů - Konal se již devátý ročník

Počasí

29.05.2024 - Středa

Teplota: 20 / 13 - Oblačno

30.05.2024 - Čtvrtek

Teplota: 20 / 11 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

V Olomouckém kraji vydatně sněžilo. Řidiči bourali!

03. dubna 2013 - 14:48

Zpět na seznam článků

Desítky hasičů zasahovalo u dopravních nehod v celém kraji

V Olomouckém kraji vydatně sněžilo. Řidiči bourali!

V Olomouckém kraji vydatně sněžilo. Řidiči bourali! zdroj foto:HZS Ok

Profesionální i dobrovolní hasiči od ranních hodin zasahovali zhruba dvou desítek událostí spojených s vydatným sněžením v Olomouckém kraji. Mezi největší komplikace se do statistik za středu 3. dubna, tedy alespoň prozatím, zapíše hromadná nehodná nehoda na 309 km rychlostní komunikace D1, nedaleko sjezdu na Hranice ve směru od Ostravy na Olomouc.

DN - D1 - 3. dubna

„Krátce před desátou hodinou zde došlo ke kolizi dvou nákladních vozidel a současně dalších osobních vozů. Nutno podotknout, že jen několik minut předtím zasahovali profesionální hasiči stanice Lipník nad Bečvou u navazující komunikace R35 tentokráte za sjezdem na Lipník ve stejném směru na Olomouc,“ uvedl tiskový mluvčí HZS Ok Zdeněk Hošák.

Zde rovněž nákladní automobil na několik minut po kolizi s osobním automobilem zastavil provoz na komunikaci a došlo k tvoření kolony vozidel. Naštěstí při obou nehodách nedošlo k žádnému zranění. V celkovém součtu v úseku 309 km rychlostní komunikace havarovaly dvě nákladní vozidla, jedno dodávkové a pět osobních automobilů.

DN - D1 - 3. dubna

„Situace na místě byla velmi nepříjemná vydatné sněžení, silný vítr a tvořící se dlouhá kolona vozidel ze dvou směru od Ostravy a navazující komunikace Nový Jičín. Hasiči postupně překontrolovali všechna vozidla účastníků dopravních nehod. Dvou desítkám osob poté poskytnuli zázemí v tepelně příznivých podmínkách našich zásahových vozidel,“ doplňuje mluvčí Zdeněk Hošák.

U jednoho z havarovaných nákladních vozidel došlo k úniku provozních kapalin. Po zhruba hodině se podařilo částečně obnovit provoz na komunikaci.

DN - D1 - 3. dubna

Desítky hasičů asistovaly při koordinaci dopravy. Během dvou následujících dvou hodin došlo k rozpohybování vzniklé kolony vozidel. „Policie v průběhu naší činnosti odklonila dopravu po souběžné komunikaci. Na místo dorazilo několik vozidel odtahové služby,“ popisuje složitou situaci mluvčí Hošák.

DN - D1 - 3. dubna

Také na ostatních úsecích Olomouckého kraje docházelo ke komplikacím v dopravě. V Bílé Vodě na Jesenicku zasahovaly jednotky u dopravní nehody autobusu a osobního vozidla, naštěstí bez zranění osob. Pro cestující poté dojel náhradní spoj. Hasiči provedli vyproštění vozidel, preventivní kontrolu úniku provozních kapalin.

Během dne hasiči také zasahovali u několika technických pomoci, spojených s pády stromů či větších větví.

Autor: red.,Z.Hošák, zdroj foto:HZS Ok

Fotogalerie

V Olomouckém kraji vydatně sněžilo. Řidiči bourali!  zdroj foto:HZS Ok

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

VESELENÍ šumperské školky

VESELENÍ šumperské školky

Fotek: 93
Přidáno: 24.05.2024

Gastro festival Jídlo na ulici

Gastro festival Jídlo na ulici

Fotek: 65
Přidáno: 18.05.2024

Zábřeh - historická vozidla 2024

Zábřeh - historická vozidla 2024

Fotek: 109
Přidáno: 11.05.2024

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.